Connect with us

Güncel

Overwatch, Cross-Play Beta’yı duyurdu!

Overwatch oyuncularına beklenen haber nihayet geldi!

Overwatch yakında, farklı platformlardaki ve farklı bölgelerdeki oyuncuların belirli oyun modlarını birlikte oynamasına izin verecek bir program olan Cross-Play Beta‘yı piyasaya sürüyor.

Overwatch hayranları, oyunun Nintendo Switch, PlayStation 5 ve Xbox One gibi konsollarda piyasaya sürülmesinden bu yana son birkaç yıldır platformlar arası oyun için can atıyor.

Cross-Play Beta ile oyuncular bireysel konsol hesaplarını Battle.net’e bağlayabilecekler. Bu durum, PC oyuncularının yanı sıra farklı konsollardan oyuncularla çapraz platform oynamaya izin verecektir.

Battle.net için yeni güncelleme ayrıca dünyanın dört bir yanından arkadaş listelerini birleştirecek, yani Overwatch oyuncuları artık diğer küresel sunucularda arkadaşlarıyla oynamaya çalışırken bölge değiştirmek zorunda kalmayacak.

Örneğin Avrupalı ​​oyuncular, arkadaşlarıyla oynamak için manuel olarak Kuzey Amerika sunucularına geçmek zorunda kalmayacak.

PC oyuncularının Cross-Play Beta’nın keyfini çıkarmak için hiçbir şey yapmaları gerekmeyecekken, konsol oyuncularının bir Battle.net hesabı oluşturması ve konsollarını hesaba bağlaması gerekecek.

Herkesi bu adımları atmaya teşvik etmek için Overwatch, hesapları bağlayan tüm oyunculara garantili bir Efsanevi düşüş içeren bir adet ücretsiz Altın Ganimet Kutusu verilecek.

Rekabetçi modun 29. sezonu bu yaz başladığında, üç ayrı ilk 500 lider tablosu mevcut olacak: biri PC oyuncuları için, biri çapraz oynama özellikli konsol oyuncuları için ve biri de konsolda çapraz oynamayı seçmiş oyuncular için.

Çapraz Oyun Beta’ya katılım varsayılan olarak etkindir. Yalnızca konsol oyuncuları programdan çıkabilecek, bu nedenle PC oyuncuları, beğenseler de beğenmeseler de bu yeni oyuncuları mücadeleye davet etmek zorunda kalacaklar.

Nasıl çalışır?

Overwatch PC oyuncularının Cross-Play Beta’ya katılmak için hiçbir şey yapmaları gerekmeyecek, ancak programdan çıkma seçenekleri de yok.

Konsol oyuncularının aksiyona katılmak için bir Battle.net hesabı oluşturmaları ve konsol Overwatch hesaplarını bağlamaları gerekecek. Yalnızca konsol oyuncuları programdan çıkma seçeneğine sahip olacak, ancak başlatma sırasında varsayılan ayar programa dahil olmaktır.

Konsol oyuncuları bir Battle.net hesabı oluşturduğunda, bu ad veya Battletag konsol maçları sırasında görüntülenecektir; bu nedenle iyi bir hesap seçin. İçerik ilerlemesi (başarılar gibi) gibi şeyler, çapraz oyun kurulumu sırasında taşınmaz. Rekabetçi beceri derecesi (SR) sıfırlanmayacak ve hiçbir istatistik de sıfırlanmayacak.


İlginizi Çekebilir:

Zula Rekabet Sezonu sezon sonu ödülleri belli oldu

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel