Connect with us

Espor

Overwatch’da Hile Yapan 13 Koreli Tutuklandı

Overwatch'da Hile Yapan 13 Koreli Tutuklandı

Overwatch korsanları, Güney Kore hükümeti tarafından tutuklandı. Blizzard, Koreli Overwatch forumunda şüphelilerin Oyun Endüstrisi Geliştirme Yasası ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Koruma Kanunu ihlali kapsamında Koreli savcıların ofisine getirildiğini açıkladı. Suçlanan kişi, oyun için Hack yaparak yasayı ihlal ederken, iddiaya göre ise diğerleri mağdur durumunda.

Blizzard, Unikrn’in çevirisine göre kara borsadaki yerli yasadışı program geliştiricilerine yönelik olarak, Hack’leme içeren durumlar için Seoul Ulusal Polisinin Siber Güvenlik departmanına soruşturma açmasını istedi. “Soruşturma Ocak 2017’den Aralık 2017’e kadar 1 yıl sürdü. Uzun süren bir incelemeden sonra, Oyun Sektörü Tanıtma Yasası ve BİT’i (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) ihlal ettiği iddialarıyla toplam 13 şüpheli savcılığa gönderildi.” 

Overwatch’ta hile yaparken yakalananlar büyük ihtimalle iki yıl hapse ve 18 bin dolar cezaya çarptırılacak

Haziran 2011’de yürürlüğe giren kanun değişikliği, korsanlıkla yakalananlar için daha katı cezalar verilmesine yardımcı oluyor. Yakalananlar büyük ihtimalle iki yıl hapse ve 18 bin dolar cezaya çarptırılacak. Bu, genç hile yaratıcısı, Overwatch için nişan alma programları yarattığı için tutuklandıktan sonra geldi.

Blizzard geçmişten beri, internet kafelerin hesapları takip etmesini zorlaştıran Kore’deki hileleri takip etmek için uğraşıyor. Ancak hile yapan oyuncular hâlâ dünya çapında bir sorun ve Blizzard’ın cezaları ciddi şekilde ağırlaştırdığı göz önünde bulunan bir gerçek

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor