Connect with us

Overwatch

Overwatch League İlk Haftasında 10 Milyon İzlendi

Overwatch League İlk Haftasında 10 Milyon İzlendi

Overwatch League daha ilk haftasından büyük bir kitleyi ekranları başına toplamayı başardı. 7 günde 10 milyondan fazla kullanıcı yayını izlerken, dakika başına 437.00 izleyici turnuvayı takip etti.

Blizzard tarafından yayınlanan bir basın bülteninde aktarılan bu sayıların geçtiğimiz hafta “Dünyanın önde gelen üçüncü parti sunucuları” olarak ilan edilen Twitch-Major League Gaming ve NetEase CC, Panda TV gibi birkaç Çinli akış platformu ortağı arasında ayrıldı.

Overwatch League ile izleyiciler profesyonel oyuncuları profesyonel rekabetçi arenada izleyebiliyor

Blizzard, bu rakamların aynı tarayıcı veya cihaz üzerinden birden fazla Overwatch izleyicisi ayarladığını hesaba katmadığını ve L.A. Blizzard Arena‘dan izleyenler için ise biletlerin yedi günün hepsinde tükendiğini belirtiyor.

Bu oldukça etkileyici. Hem kullanıcıların profesyonelleri kendi yayınları dışında rekabetçi bir ortamda izleyebilmeleri için, hem de yeni kullanıcıların profesyonel oyunculardan yeni taktikler öğrenmesini mümkün oluyor.

Overwatch League‘in sezonu haziran ayına kadar sürmesi ve play-off’ların ve finallerin temmuz ayında oynanması planlanıyor.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Overwatch