Connect with us

Overwatch

Overwatch League’de 2. sezon sona erdi!

Büyük Final’in ardından şampiyonumuz belli oldu!

Overwatch League’de 2. sezon playofflardan sonra final maçının da oynanmasıyla sona erdi. Final karşılaşmasında San Francisco Shock, Vancouver Titans ile karşı karşıyaydı.

Philadelphia’da bulunan Wells Fargo Center’da oynanan final maçından galip ayrılan takım San Francisco Shock, bu galibiyetle birlikte 1.1 milyon dolarlık ödülün de sahibi oldu. Turnuvanın iki iddialı takımının karşı karşıya geldiği final maçından 4-0 gibi ezici bir skorla ayrılan San Francisco Shock, bu aşamaya gelene kadarki son üç maçında da 4-0’lık bir seri yakalamış durumdaydı. Bu seriyi final maçında da sürdürüp sürdüremeyecekleri merak konusu olan takım, Vancouver Titans gibi güçlü bir rakip karşısından da raund kaybetmeden ayrılarak başarılarının tesadüfi olmadığını kanıtladı.

Final maçının ilk haritası Lijang Tower oldu. San Francisco Shock takımından Kwon “Striker” Namjoo, Reaper’ın Death Blossom yeteneği kullandıktan sonra Vancover Titans’dan Seo “Seominsoo” Minsoo’da buna aynı şekilde karşılık verdi. Jay ”Sinatraa” Won’un etkili Doomfist oyunuyla da rakip üzerinde baskı kuran San Francisco Shock takımı bu haritadan 2-0 galip ayrıldı. San Francisco Shock Lijang Tower haritasında rakibine şans tanımadan aldığı iki raunt ile adeta oyunun geleceği noktayı bize göstermiş oldu.

İzleyicilerin beklentilerinin aksine üç raunt sonunda maç neredeyse bitme aşamasına gelmişti bile. İkinci ve üçüncü haritalardaki maçlar Titans ekibinin çabalarıyla uzatmalara gitti ancak Kanadalı takımın çabaları sonuca etki etmedi. Serinin son oyununa gidilirken skor 3-0 gibi bir farkla San Francisco Shock lehineydi.

Son haritada San Francisco Shock payload’a eşlik eden ilk takımdı. Tüm kontrol noktalarını tamamlayarak payload’u hedefe ulaştıran takım için artık kupa ile aralarında neredeyse hiç bir engel kalmamıştı.  Rakipleri karşısında bu haritada 3-0 geri düşmüş olan Titans’ın beraberlik hayalleri son anda suya düştü. Payload’u hedefe ulaştırmalarına neredeyse ramak kalmışken overtime süresinin dolması ile bu haritadan da rakibi karşısında 3-2 mağlup ayrıldı.

Final karşılaşmasını rakibi karşısında namağlup tamamlayan San Francisco Titans toplamda 4-0 gibi ezici bir üstünlük ile karşılaşmayı noktalayarak kupayı kucaklayan ekip oldu. Final maçının MVP’si Hyo-Bin “Choihyobin” Choi olurken, lig MVP’si ise Jay ”Sinatraa” Won oldu.

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Overwatch