Connect with us

Espor

Overwatch League kanalı 121.000 dolar değerinde Bit aldı

Dün akşam Overwatch League Twitch kanalı 121.000 dolar değerinde Bit aldı

Overwatch League ve Twitch 21 Şubat’ta ligin izleyicileri için özel bir ortaklık yapmıştı. Takipçiler, bu ortalıklık ile lig için özel olarak düzenlenmiş Bit ve Cheer’leri takımlarına gönderebilirken, bir yandan da oyun-içi içeriklerin kilitlerini açabiliyorlar.

Yeni özelliğin aktif olduğu ilk gece aynı zamanda ligin ikinci etabı ile çakıştı, böylece daha fazla izleyici bu olaya şahit oldu. İlk gün kullanıcılar tarafından gönderilen Bit sayısı 9,841,214 oldu. Böylece bu Bit özelliği iki şirkete bir gecede en az 121,243 dolarlık bir gelir getirdiği anlamına geliyor. Bunun haricinde Twitch topluluğu çok fazla lige özel olarak hazırlanmış emote ve oyun içi kostüm istiyor.

Overwatch League taraftarları takımlarına desteklerini Bit’ler ile gösteriyor

Bit’lerin fiyatları tahmini olarak hesaplandı. Çünkü kullanıcıların Bit’leri alabilmek için birden fazla yolu var. Normal fiyatı ile satın alabilir, indirim ile satın alabilir veya reklamları izleyerek kazanabilirler.

Ancak, bir sürü Twitch kullanıcısı oyun içi başarılara önem vermiyor. Bazıları sadece lider tablolarının başına geçmek istiyor. Dallas Fuel, takım sıralamalarında bir milyon Bit’i geçen ilk takım oldu. Şu an 1.986.517 bit ile devam ediyorlar, yani en az 24.000 dolar değere sahip. Ancak bu para doğrudan Overwatch League ekibine gitmiyor. Bunun yerine para, Twitch ve Overwatch League arasındaki ortaklığa fayda sağlıyor.

Bireysel sıraya gelirsek, bir kullanıcı tek başına sadece122.250 Bit’i (şu anlık en büyük bağış) bağışladı. Bu sayı kullanıcıya en az 1.540 dolara mal oldu.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor