Connect with us

Espor

Overwatch Türkiye Milli Takımı Turnuvaya Hüsranla Başladı

Romain Tutin

Overwatch Dünya Kupası Türkiye için pek iyi başlamadı.

Polonya’nın Katowice şehrinde gerçekleşen grup elemelerinde ilk maçında Kanada’nın karşısına çıkan Türk Milli takımı, soğuk rakibine 4-0 mağlup oldu.

Vize problemleri peşimizi bırakmadı

Overwatch takımımızın vize problemleri bir türlü çözülemeyince kadroda zorunlu değişiklikler yapılmak zorunda kalındı. Vize alamayan JohnSinan ve arcade’in yerine Alfred ve Suretler46 kadroya dahil oldu. Bu ikilinin takıma son günlerde dahil olması pek tabii takımımızı kötü etkiledi.

Saldırı turları sırasında Milliler iyi işler yaptı

Genel olarak saldırı turlarında takım iyi işler çıkardı. Daha çok meta tercihlerine yönelen Türk Milliler, seçtikleri şampiyonlarla konu atak olduğunda rakiplerine zor anlar yaşatabileceklerini kanıtladılar.

Savunmamızda aksaklıklar yaşandı

Oyunun koptuğu yerler genellikle takımımızın savunma yaptığı aşamalardı. Kanadalı oyuncuları saldırı turlarında bir türlü tutmayı başaramadık. Kimi zaman rakibimize kabusu ucundan da olsa yaşatmayı başarsak da genel olarak Kanada’nın hücumuna engel olamadık. Ani baskınlar ve beklenmedik şampiyon seçimleri yapan rakip takım seriyi çok kolay kazandı.

Bir sonraki rakip geçen senenin finalisti Rusya

Gruptaki ikinci rakibimiz geçen senin Overwatch Dünya Kupası finalisti Rusya. F grubunun favorisi olarak gösterilen Rusya’nın bu seneki amacı kupayı kazanmak. Hatırlarsanız, geçen sene yapılan dünya kupasında finalde Güney Kore’yle eşleşen Rusya, Kore takımını durduramamış ve final serisini kaybetmişti.

Takımca daha çok hazırlanma fırsatımız var

Sonraki maça kadar takımımız güncel kadrosuyla daha çok antrenman yapma fırsatını elinde tutuyor. Henüz grup aşamaları bitmiş değil. Hala takımımızın gruptan çıkma şansı bulunuyor. Kendilerine başarılar diliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=tCJCQfNTgSk

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor