Connect with us

Espor

Overwatch Yaz Oyunları Etkinliği Başladı

Blizzard, Overwatch

Lucio ball geri dönüyor

Bu sene ikincisi yapılan Overwatch yaz etkinlikleri tüm platformlarda yerini aldı. Etkinlikte başrolde, Overwatch’ta destek sınıfında olan Brezilyalı Dj’imiz  Lucio yer alıyor. “Overwatch Summer Games 2017” adı altında geçecek olan etkinlik, 8 -28 Ağustos tarihleri arasında oynanabilir durumda. Etkinlikte geçen sene sevilerek oynatılan Luciball tekrar yer alıyor. Lucioball, Rocket League’ın FPS haline oldukça benziyor.

Hepimiz Lucio’yuz

Herkesin Lucio olarak oynayacağı bu modda, 3v3 futbol maçı yapılıyor. Zaman bitene kadar rakibinden çok skor elde eden oyunu kazanıyor. Bu sene, geçen senenin yanı sıra ekstra olarak Sydney haritası da oyuna eklendi. Ayrıca Luciball’ın rekabetçi modu da oyuna bu sene gelen diğer yenilikler arasında yer alıyor. “Copa Lucioball” adı altında geçen bu mod,  geleneksel rekabetçi moduyla aynı şekilde 25 seviye ve temiz oyun profili istiyor.

Alışılmız Lucio’dan biraz farklı

Lucioball’da kullanılan Lucio’nun özellikleri, diğer oyuna göre biraz daha farklı. Futbol mekaniklerine göre şekillenen Lucio’da yakın atak saldırısı (Melee) ve ses dalgası (Soundwave) özelliği ile topları kontrol hareket edebiliyoruz. Lucio’nun ultisi ise bu mod için yenilendi. Ulti bu modda kısa süre içinde epey hızlanıyor ve bu sayede de rakibe karşı oldukça avantaj sağlıyor. Pasif özelliği olan duvardan yürüme ise bu modda zaten var.

Ayrıca oyunca yeni kostüm, animasyonlar ve spreyler de geldi

Overwatch ile yeni eşyalar oyuna yazı getiriyor. Ayrıca bu etkinlikle oyuna geçen sene gelen kostümlerle birlikte yeni kostümle de ekleniyor. Kostümlerin yanı sıra oyuna yeni zafer pozları, hareketler, giriş animasyonları ve spreyler dahil oluyor. Yeni gelen eşyaları oyundaki lootbox ve Overwatch kredileri ile satın alabilirsiniz. Aşağıda yer alan görsellerde, oyuna yeni eklenen kıyafetleri görebilirsiniz.

Overwatch’ın yaz etkinliği boyunca Lucioball yer alacak. Yaz etkinlikleri boyunca kazandığınız kutular ise etkinlik boyunca normal kutular yerine, etkinliğe özel kutular olacak. Unutmadan bu eşyaların ve Lucioball oyun modunun 28 Ağustos’ta biteceğini belirtip, elinizi çabuk tutmanız gerektiğin, aksi takdirde eşyaları alma şansınızı kaybedeceğinizi hatırlatalım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor