Connect with us

Güncel

Overwatch’ın Cross-Play Beta’sı yayınlandı

Tüm platformlarda arkadaşlarınızla grup oluşturun.

Overwatch

İleri Takip geliştirme ekibi açıkladı Cross-Play Betası bu ayın başlarında farklı platformlardan oyuncuların sonunda bir araya gelerek belirli oyun modlarını oynamalarını sağlayacak bir program. Birkaç hafta daha ince ayar yapılacak olmasına rağmen, program yayına giriyor.

Cross-Play Beta, PC’den Xbox One’a, PlayStation 5’e ve Nintendo Switch’e kadar tüm Overwatch sürümlerinde platformlar arası oynamayı mümkün kılıyor. Konsol oyuncuları ilk kez farklı konsol markalarındaki oyunculara katılabilecekken, PC oyuncuları nihayet konsol arkadaşları ile eğlenceli oyun modlarının keyfini çıkarmaya davet edebilecek.

Overwatch’ın çapraz oynama sistemi birkaç istisna dışında geliyor. Oyunun PC ve konsol versiyonları arasındaki mekanik farklılıklarından dolayı, PC oyuncularının lobilerine katılan konsol oyuncuları nişan alma yardımını devre dışı bırakacak. Ayrıca, konsol oyuncularının herhangi bir zamanda rekabetçi moddaki PC lobilerine katılmasına izin verilmeyecek.

Konsol oyuncuları, Çapraz Oyun Beta’dan çıkabilecek ve yalnızca aynı konsol markasını paylaşanlarla oynamaya devam edebilir. Programı seçenler daha sonra oyunun diğer konsol versiyonlarındaki oyuncularla tüm modları, hatta rekabetçi modu bile oynayabilecekler. Konsol oyuncuları için rekabetçi modun 29. sezonunda programa katılma veya programdan çıkma seçimini yansıtan iki ayrı tablo çıkacak. PC oyuncuları, çapraz oynamayı devre dışı bırakamayacaklar.

Cross-Play Beta programından tam olarak yararlanmak için konsol oyuncularının Overwatch hesaplarını bir Battle.net hesabına bağlamaları gerekecek . Bu biraz çaba gerektirdiğinden, Overwatch ekibi programa katılan tüm oyuncuları (hatta PC oyuncularını bile) Efsanevi bir ganimet kutusu ile ödüllendirecek.

Bloodborne ve Marvel’s Avengers PlayStation Now’da en çok tercih edilen oyunlar oldu

NieR: Automata ve Replicant dünya çapında 7 milyondan fazla kopya sattı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Güncel