Connect with us

Güncel

Oyun pazarlama ajansı Publishme, Hindistanlı oyun şirketi Nazara’dan yatırım alıyor

Yerli oyun pazarlama ajansı Publishme, Nazara Technologies ile yatırım görüşmelerine başladı!

Yerli oyun pazarlama ajansı Publishme, Hindistanlı oyun şirketi Nazara'dan yatırım alıyor

Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde faaliyet gerçekleştirirken gördüğümüz yerli oyun pazarlama ajansı Publishme, yapılan son duyurulara göre Hindistan merkezli oyun ve spor medyası platformu Nazara Technologies ile bağlayıcı bir ön sözleşme imzaladığını ve yatırım görüşmelerine başladığını duyurdu.

Yapılan basın duyurusunda belirtilene göre bu anlaşma ile birlikte Nazara, Orta Doğu ve Türkiye’nin en büyük oyun pazarlama ajansı olduğu belirtilen Publishme’nin yüzde 69,82’sine sahip olacak.

Yapılan anlaşmanın ardından konuşan Publishme CEO’su Özgür Özalp, Nazara bünyesine katılmaktan ve şirketin MENA bölgesindeki hedeflerine öncülük etmekten mutluluk duyduklarını belirtirken, konuşmasına şu sözler ile devam etti:

“MENA, tahmini 4,8 milyar dolarlık pazar büyüklüğü ve 160 milyonun üzerinde oyuncusuyla en hızlı büyüyen pazarlarından biri. Nazara ile olan ortaklığımız, bölgedeki oyun endüstrisinin büyümesini sürdürmek için benzersiz bir ağ, küresel erişim ve yerel servisler sunacak.”

Nazara Technologies Kurucusu ve Genel Müdürü Nitish Mittersain ise, “MENA bizim için önemli bir coğrafya ve bu satın alma, kendimizi bölgede önemli bir oyuncu olarak konumlandırmamıza yardımcı olacak. Değerli Özgür Özalp başta olmak üzere Publishme’nin MENA bölgesindeki tecrübelerini bizimle paylaşacak olmasından ve “Friends of Nazara” ağına katılmasından heyecan duyuyoruz.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

Twitch, Mayıs ayında 2,2 milyar saat izlendi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel