Connect with us

Espor

Oyuncular Birliği, oyuncuların haklarını savunmaya devam ediyor!

Oyuncular Birliği, 3 oyuncunun maaşlarını ve ödül paylarını alamadığı gerekçesiyle Riot Games’e başvurdu.

vf şampiyonluk ligi, vfşl, 9. hafta

Esporcuların buluşma noktası Oyuncular Birliği, bünyesindeki üç oyuncunun maaş ve ödüllerden katkı paylarını alamadığı gerekçesiyle LoLespor’a başvurdu.

Yeni şampiyon Qiyana PBE’de oynanmaya başlandı

Oyuncular Birliği çalışıyor!

OB’nin Twitter’dan yaptığı bilgilendirmede bayram öncesinde başvuru yapılmasına rağmen henüz bir geri dönüşün olmadığını belirtildi. Şu an için üç oyuncu için geçerli olan bu süreçte, oyuncuların maaşlarını ve ödül paylarını alamadığı söylendi.

Açıklama içerisinde Riot Games’in bu konuda gerekli adımları atmasının çok önemli olduğu vurgulanırken, diğer bu tarz sıkıntı yaşayan diğer esporcular ve takımlara da Oyuncular Birliği’ne ulaşmaları konusunda çağrı yapıldı.

İşte o açıklama

“Dün itibariyle 3 oyuncumuzun maaşlarını ve ödül paylarını alamaması ile ilgili LoLespor’a ve lig yönetimine gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Bayram öncesinde yaptığımız başvurular da dahil olmak üzere henüz bir geri dönüş alamadık. Bu bilgilendirmeler sonrası Riot Games Türkiye’nin hukuka uygun aksiyonları almasının bu tarz durumların gelecekte yaşanmaması için çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Global ve yerel platformda kural koyucu ve kuralları uygulayıcı görevlerini üstlenen kuruluşun söz konusu hukuksuzlukları ivedi şekilde çözümleyeceğinden ümitliyiz.

Bu süreçte haksızlığa uğradığını düşünen oyuncuların ve takımların da bize Twitter DM’ler üzerinden ulaşmasını istiyoruz.”

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor