Connect with us

Espor

P3P Oyuncusu GAVAN 6 Aylık Ceza Aldı

Yükselme Ligi takımlarından P3P eSports‘ta mücadele eden Robert “GAVAN” Brännstrom, kural ihlâli yaptığı gerekçesiyle 6 aylık ceza aldı. Batı sunucusunda yaptığı kural dışı davranışlar nedeniyle Riot Games Türkiye tarafından ceza alan GAVAN, 6 ay süreyle hiçbir profesyonel League of Legends organizasyonunda boy gösteremeyecek.

Yükselme Ligi’nde P3P eSports forması giyen Robert “GAVAN” Brännstrom, Avrupa Batı Sunucusu’nda oynadığı eşleştirmeli oyunlar (Dereceli, Kapalı Seçim vb.) sırasında sergilediği davranışlarla kural ihlalinde bulunmuştur.

P3P Tarafından Açıklama Gelmedi

GAVAN’ın aldığı 6 aylık ceza hakkında henüz net bir açıklama yapmayan P3P’in bu karar karşısında nasıl bir tavır takınacağı merakla bekleniyor. Yedek oyuncuları arasında bir ormancı bulunmayan P3P’in yeni transferinin kim olacağı şimdiden düşünülmeye başlandı.

GAVAN’ın Ceza Alması Gerektiğini Belirten Kural

Takım yöneticileri ve üyeleri, ırk, ten rengi, etnik, ulusal veya sosyal köken, cinsiyet, dil, din, politik veya diğer görüşler, mali durum, doğum veya diğer durum, cinsel tercih ya da herhangi diğer bir sebepten ötürü bir ülkeyi, kişiyi veya grubu kıracak veya rencide edecek söylemlerde bulunamaz.

İlginizi Çekebilir | P3P Eomer Röportajı: “Özel Bir Rakibimiz Yok”

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor