Connect with us

LoL

P3P Vs. Crew: Havuzu Büyük Olan Kazansın

Riot Games

2017 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi finaline adım adım yaklaşıyoruz. Çeyrek finallerin ilk maçında P3P Crew’le karşı karşıya geliyor. Bu maçla play-off’lar resmen başlamış olacak. Maç 5 Ağustos’ta twitch.tv/riotgamesturkish kanalından canlı yayınlanacak.

Ama açık söyleyelim. Bizim merakımız işin havuz problemi ile ilgili.

Nereden çıktı bu havuz?

Havuzun hikayesi aslında geçtiğimiz ay Crew Esports’un üst koridor oyuncusu Elwind’in yapmış olduğu röportaja dayanıyor. Elwind o zamana kadar hiç yenilgilerinin olmadığını ve bunun antrenmanla değil sık sık havuzda vakit geçirmekle ilgili olduğunu öne sürmüştü. Aslında kendisini çok da suçlamamak lazım. Oyuncular bol bol havuza girerek belli ki moral depolamış ve ligin üst sıralarına tutunmuş gibi olabilir. Zaten yazın ortasında kim sürekli çalışıp antrenman yapmak ister ki?

 

 

P3P’in başarısı da havuzda gizli

P3P oyuncuları havuz konusunda pek bir açıklamada bulunmasalar da gaming house’larında büyük bir havuz olduğunu zaten biliyoruz. Bu sıcak yaz aylarında havuzda sıkça vakit geçirdiklerini de tahmin ederek play-off’larda kendilerine başarılar diliyoruz. E oyuncular güzel vakit geçirsinler ki play-off’larda güzel sonuçlar alsınlar.

 

 

Crew yaz mevsimini üst sıralarda geçirdi

Geçen mevsimin finalisti Crew bu mevsim de başarılı performansını devam ettirdi. Ligin son haftalarına kadar yenilgisiz gelen takımın en büyük laneti sürekli berabere kalmalarıydı. Son haftalarda beklenmedik bir şekilde 2 yenilgi alan takım lig aşamasını 4. sırada tamamladı. Hatta takımın son oynanan 1907 Fenerbahçe maçında seçmiş oldukları meta dışı şampiyonlar epey bir konuşulmuştu. Bu maçı Crew kaybetmişti. Maçın ardından takımın koçu Lelouch sansasyonel açıklamalar paylaşmıştı.

 

P3P üst sıraları yakından takip ediyordu

Ligin yeni takımlarından biri olan P3P Esports lige çok iyi adapte oldu ve lige tutunmayı başardı. Lige tutunmakla da kalmayan ekip ligin üst sıralarıyla da puan farkını azaltmayı başardı ve ligi 5. sırada bitirdi. Lige yeni çıkmış bir takım için başarılı bir sezon diyebiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL