Connect with us

LoL

Temsilcimiz Papara SuperMassive’in 2020 Dünya Şampiyonası macerası son buldu!

Temsilcimiz @supmass’ı şimdiye kadar gösterdiği iyi performanstan ötürü tebrik ediyoruz!

dünya şampiyonası unicorns of love

2020 Dünya Şampiyonası Ön Eleme aşaması finallerinde Unicorns of Love, temsilcimiz Papara SuperMassive karşısında 3-0 galip gelmeyi başardı!

2020 Dünya Şampiyonası Ön Eleme finali 1.maç

Serinin ilk karşılaşmasında temsilcimiz SUP, dün MAD Lions‘a karşı son karşılaşmada oynadığımıza benzer bir seçim yasaklamaya gitti. Lillia‘ya önceliği verdik ve nişancı pozisyonuna da Miss Fortune seçimine gittik. Rakip Twitch seçtiği için Rakan‘ı da ellerinden aldık ve istediğimize çok yakın bir kompozisyona gitmiş olduk.

Oyunun erken safhası SUP için gayet iyi geçiyordu. Orta koridor hariç tüm koridorlarda minyonda üstünlük yakalamış ve altında da öne geçmeyi başarmıştık. Fakat rakip destek oyuncusu Santas‘ın harita hareketlerinden dolayı rahat oyun oynayamamaya başladık. Yalnız kalan nişancılarını da cezalandıramayınca ve birkaç küçük takım savaşı kaybedince o noktadan itibaren sistematik bir şekilde geri düşmeye başladık. Avantajının farkında olan UOL, metodik bir oyun oynayarak temsilcimizi mağlup etmeyi başardı ve seri 1-0‘a gelmiş oldu.

2020 Dünya Şampiyonası Ön Eleme finali 2.maç

İkinci karşılaşmada bize harita esnekliği sağlayan Leona‘yı ve Armut‘un çok iyi oynadığı Wukong‘u almayı başardık. Yeniden bir Lillia seçtik ve Bolulu‘ya Azir verdik. Grup aşamasında bizi galibiyete götüren bir kompozisyona giden ekibimiz bu esnada rakibe Kassadin ve Ziggs kaptırdı. Seçim yasaklama ekranından bu mücadele özelinde çok da iyi çıkamadık.

Erken oyunda KaKaO, Lillia ile rakip ormancıya neredeyse kamp aldırmadı. Altında sadece ormandan bir miktar öne geçmeyi başardık. Fakat bu iyi oyunun devamını getiremedik. Erken safhada yaptığımız kötü bir savaş sonrası rakip Kassadin 3 skor bulmayı başardı. Geç aşamada her türlü bir kazanma koşulu haline gelen Kassadin erkenden bulduğu skorlarla çok öne geçmiş oldu. Her ne kadar erken ejderleri alsak da dakika 20‘ye 4.000 altın geride girdik.

Orta oyunda oyuna ortak olmak adına hamleler denesek de, rakip çok avantajlı durumda olduğu için ya eşit çıkıyor ya da kaybediyorduk. Rakibimiz yine avantajını ve çok önde olan Kassadin’lerini çok iyi kullanarak ikinci maçı da kazanmayı başardı ve seriyi 2-0‘a getirmiş oldu!

2020 Dünya Şampiyonası Ön Eleme finali 3.maç

Serinin üçüncü karşılaşmasında UOL’den herkesi şaşırtan bir Vayne orta koridor seçimi gördük. Bizim Sett ve Sion ile oluşturduğumuz tank hattını eritmek adına yapılmış bir seçimdi. Fakat biz de Zeitnot‘un bu turnuvada iyi performans sergilediği Caitlyn‘i ve Snowflower‘ın haritada oyunlar yapabildiği Leona’yı almayı başardık. Lillia’yı her oyun olduğu gibi yine önceliklendirdik.

Geçtiğimiz maçlarda olduğu gibi oyunun erken safhasında KaKaO ormandan fark yaratmayı başardı. Fakat yine geçtiğimiz maçlarda olduğu gibi rakibin zayıflıklarını değerlendirme konusunda sıkıntı çekiyorduk. Özellikle orta koridor Vayne seçimine karşı herhangi bir aktif oyun gerçekleştirmedik. Geç oyunda çok güçlenen Vayne, erken oyunda da gayet rahat bir koridor aşaması geçirdi. İlk iki maçta kaybeden temsilcimiz, üçüncü maça çıkarken moral olarak düşük gibiydi. Normalde yapılmayan hataları yapıyorlar, rakibe tekli skor veriyorlardı. Bu da rakibimizin orta oyuna avantajlı girmesini sağladı. Her ne kadar avantajlı girseler de ilk defa bu oyunda temsilcimiz çok kopuk görünmedi.

Dağ Ruhu‘nu da alan UOL, yaptığı iyi savaşlarla avantajını perçinledi. Geç aşamada daha güçlü kompozisyona sahip olan UOL, erken aşamada öne geçmesinin avantajını kullanarak temsilcimizi dakika 31‘de mağlup etmeyi başardı. Böylece seriyi 3-0 kazanarak Ana gruplara çıkan son takım oldular!

Temsilcimiz Papara SuperMassive’i iyi oyunlarından ötürü tebrik ediyoruz!

Tecrübeli destek oyuncusu Onur “Zergsting” Ünalan takım aradığını duyurdu!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL