Connect with us

Dota 2

Paris Saint-Germain şimdi de Dota 2 arenasına giriş yaptı

PSG eSports sektörde genişlemeye hızla devam ediyor.

Paris Saint-Germain şimdi de Dota 2 arenasına giriş yaptı

League of Legends kadrosunu dağıttıktan yaklaşık yarım yıl sonra, Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain’in espor kolu MOBA türüne yeniden dönüş yapıyor. Köklü spor takımı, bu sabah erken saatlerde Şanghay’da düzenlenen bir basın toplantısında Çinli ekip LGD Gaming ile resmi bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

LGD Gaming ekibi artık çıktığı bütün karşılaşmalarda resmi PSG forması giyecek ve “PSG.LGD” adı altında oynayacak. Ayrıca bu haber ile birlikte bir Avrupa futbol takımının ilk defa Dota 2’ye yatırım yaptığı gözler önüne seriliyor. Deneyimlerini ve uzmanlıklarını paylaşarak iki kulüp yeni engelleri yıkmak istiyor.

Paris Saint-Germain: “Dota 2’ye yatırım yapan ilk büyük Avrupa futbol kulübü olmaktan dolayı çok mutluyuz”

PSG’nin mağazacılık ve çeşitlendirme direktörü Fabien Allègre, “Bir kez daha Dota 2’ye yatırım yapan ilk büyük Avrupa futbol kulübü olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

LGD, Dota 2 Pro Circuit’deki son etkinliklerde, özellikle de Dota 2 Asia Championship’te, Güneydoğu Asya merkezli takım Mineski’ye karşı büyük finallerde ikinci sırada yer aldı. 2010 yılından beri aktif olarak hayatına devam eden takım etkinliklerden toplam 7,039,401 dolar kazandı. Çin’li ekip geçtiğimiz kasım ayın gerçekleştirilen The International 2017 etkinliğinde kendine 4. sırada yer bulmuştu.

Takım aktif kadrosu ise şöyle:

  • Wang ‘Ame’ Chunyu
  • Lu ‘Maybe’ Yao
  • Yang ‘Chalice’ Shenyi
  • Xu ‘Fy’ Linsen
  • Jian Wei ‘xNova’ Yap

Beş PSG eSports oyuncusu, yeni formaları ile ilk adımlarını 27 Nisan’da Moskova’da başlayacak olan Epicenter XL için atacak.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2