Connect with us

Video Konusu

Geçmişten Günümüze: paz

Geçmişten Günümüze serimizin yeni videosu paz hakkında oldu.

Geçmişten günümüze serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz! Bugünkü içeriğimizde Space Soldiers’ın temel direklerinden birine göz atacağız. Turnuvalarda sergilediği sempatik tavırları, güzel oyunları ve vermiş olduğu enteresan pozlarla herkesin takdirini kazanan paz’ın kariyerine daha yakından göz atmaya ne dersiniz? Buyurun içeriğimize geçelim.

Gerçek adı Ahmet Karahoca olan paz, 24 Nisan 1997 tarihinde doğdu. Resmi bilgilerde profesyonel kariyerine CS: GO işe başladığı görünen paz’ın CS: GO’daki ilk takımı, Phoenix E-Sports oldu. paz, Phoenix kadrosuna dahil edildiğinde 17 yaşındaydı. İlk ciddi turnuva deneyimini Multiplayer CS: GO Türkiye Şampiyonası’nda yaşayan oyuncu, takımının turnuvadaki önemli kozlarından biri olmuştu. 2015 yılına kadar burada oynayan paz, daha sonrasında ise takımdan ayrılmıştı. Bir süre boşta kaldıktan sonra ESL Cologne 2015 Açık Elemeleri’ne katılmak için Sihirdar Rehberi adlı takımda kısa bir süre bulunan paz, Finlandiya temsilcisi ENCORE’a karşı mağlubiyet almaktan kurtulamamıştı. Yine 2015 yılında ilk milli tecrübesini de yaşayan oyuncu, Türkiye’nin katılmış olduğu Dünya Şampiyonası 2015 Avrupa Elemeleri’nde yer almış fakat burada da turnuvaya katılmak için gerekli galibiyetleri alamamışlardı. Ahmet, Gürcistan’a karşı sergilemiş olduğu 33 öldürme 15 ölümlük performans ile takım arkadaşları arasında daha da aranan bir isim olmaya başlamıştı.

2016 yılında tekrardan yapılanmaya giden Space Soldiers, bir süredir boşta bulunan paz’ı gözüne kestirmişti. Kadrosunda gerekli boşluğu yaratan Space Soldiers, paz’ı transfer etti. paz, yeni takımıyla ilk maçına 18 Şubat 2016 tarihinde k1ck karşısında çıktı. Space Soldiers’ın zamanla birçok uluslararası turnuvanın eleme turnuvalarında yer almasıyla birlikte daha çok tecrübe kazanan paz, üçüncü olarak tamamladıkları Copenhagen Games 2016’da takımıyla birlikte ilk derecesini elde etmişti. Yine aynı şekilde irili ufaklı turnuvalara katılarak veya eleme turnuvalarında yer alarak kendinden güçlü rakiplere karşı kendini test eden ekipte önemli bir rol üstlenen paz, şampiyon oldukları ASUS ROG Summer 2016 turnuvasında +46 öldürme ile 1.24 rating’i yakalamıştı. WESG 2016 Bölge Finallerinde de birinciliğini ilan eden Space Soldiers’ın üç oyuncusu Türkiye Milli takımına seçilerek Sırbistan’ın başkenti Belgrad şehrinde düzenlenecek olan 2016 Dünya Şampiyonası’nda yer alma hakkı kazanmıştı. paz da bunlardan biriydi. Özellikle Arjantin maçı turnuvaya dair aklımızda bir anı olarak kalan en güzel olay olmuştu. paz ise bu turnuvada 1.23 rating ile mücadele etmişti. Turnuvada kazanılan bu şampiyonluktan sonra WESG 2016 için Çin’in yolunu tutan takım, turnuvadan dördüncülükle ayrılarak yurda dönmüştü. paz ise 1.21 rating’i tutturmuştu.

Elde edilen bu başarılardan sonra Binary Dragons Cup, GeForce Cup,  ESEA MDL, 4Gamers gibi turnuvalarda elde edilen şampiyonluklar takımımızın daha büyük yerlere geleceğinin göstergesiydi. Bu başarıda da kendinden emin oluşuyla ön plana çıkan paz’ın da katkısı büyüktü. Tarihimizde bir ilki yaşatarak ESL Cologne turnuvasına katılma hakkı kazanan ekibimizin SK Gaming karşısında oynadığı maçta +9 öldürme sayısıyla göz doldurmuştu. Başarılar ardı ardına geliyordu. Üst üste katılma hakkı elde edilen uluslararası turnuvalar, yurt içi ve yurt dışında kazanılan irili ufaklı şampiyonluklar takım ile beraber paz’ın da potansiyaline ulaşmasına yardımcı oluyordu. Son olarak ELEAGUE Major 2018 yolunda Europe Minor’de şampiyon olarak kapalı elemelere katılma hakkı kazanan, oradan da Boston’da yapılan büyük turnuvada iyi bir performans sergileyen paz, 1.13 rating ile turnuvayı tamamlamıştı. ESL Pro League’e katılan ilk ve tek temsilcimiz olan Space Soldiers’ta hala üstün bir performans sergileyen oyuncu, bu turnuvada ise 1.19 rating ile mücadele etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 300 bin dolar kazandıkları WESG 2017 turnuvasında ise +70 öldürme ile mücadele ettiğini de hatırlatmakta fayda var.

Kısaca paz’ın kariyeri işte bu şekilde. paz’a bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, şansın yanında olmasını temenni ederiz.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu