Connect with us

Video Konusu

PC’den Mobile Legends Oyna: Bang Bang’e yakından bakmaya ne dersiniz?

Mobil espor oyunlarının en başında gelen bir oyuna yakından bakmaya ne dersiniz? İşte karşınızda Mobile Legends!

Mobil espor oyunlarının en başında gelen bir oyuna yakından bakmaya ne dersiniz? İşte karşınızda Mobile Legends!

Mobile Legends hem kolay oynanışı hem de hızlı oyunlarıyla, boş vakitlerinizi değerlendirmek için çok güzel bir mobil oyun. Oyun her ne kadar League of Legends’a benzerliğiyle anılsa da kendi grafikleri ile de fark yaratmayı başarıyor.

Öncelikle oyunu indirdiğinizde bir eğitim ile karşılaşıyorsunuz. Bu eğitim sırasında oyunun oynanışını ve eşyaları satın almayı öğreniyorsunuz. Merak etmeyin, oyunda hem sesli hem de yazılı Türkçe desteği var. Eğitim haritasında nasıl hareket edeceğinizi, şampiyonunuzla nasıl saldırı yapacağınızı ve yeteneklerinizi nasıl kullanacağınızı öğrendikten sonra sıra geldi maç bulmaya.

Oyunda diğer MOBA oyunlarındaki gibi alt, orta ve üst koridorlar var. O yüzden hangi koridorda oynayacağınızı ya da ormancı mı olmak istediğinize karar vermelisiniz. Aslında oyun genel olarak neredeyse League of Legends ile aynı diyebiliriz. Hem görsel olarak hem de oynanış olarak. LoL’de olduğu gibi maç ekranında ilk olarak seçim ve yasaklama ekranı geliyor. Herkes seçimini yaptıktan sonra ise maça başlanıyor.

Mobile Legends indirmek için tıklayın.

Maç ekranının sol üst kısmında küçük harita ve ping değeriniz var. Ekranın orta üst kısmında takım skorları ve dakika yer alıyor. Sağ üst tarafta ise kişisel skorunuz ve takım arkadaşlarınızla iletişime geçmenize yarayan komutlar yer alıyor. Ekranın sol altından şampiyonunuzu hareket ettirirken, sağ alt kısmından yeteneklerinizi ve saldırılarınızı seçiyorsunuz.

Oyunda genel olarak alt koridorda mesafeli savaşçı ve destek, orta koridorda suikastçi veya büyücü, üst koridorda ise suikastçi kullanılıyor. Ormanda ise ormanda hızlı hareket edebileceğiniz şampiyonları seçiyorsunuz. Bir maçı bitirdikten sonra “Hızlı Eşleşme” butonuna tıklayarak, hızlı bir şekilde tekrar maça girebiliyorsunuz. Oyunun maçları ortalama 10 dakika sürüyor ama uzun süren maçlarda olabiliyor.

Oyunda herkesin seviyesi var. Ayrıca her şampiyon açık olmuyor. Oyun oynarak hızlı bir şekilde seviye atlayabilir ve şampiyon satın alabiliyorsunuz. MOBA oyunlarını daha önce oynamış olan oyuncuların bu yapıma da kolayca alışabileceğini söyleyebiliriz. Yeni başlayanlar ise orta seviye diyebileceğimiz bir zorlukla kendilerini geliştirebilirler.

Oyunda yapmanız gereken ise hızlı bir şekilde şampiyonunuzu geliştirmek. Minyon keserek veya rakip şampiyonları öldürürerek kendinizi geliştirebilirsiniz. League of Legends’da olduğu gibi Mobile Legends’de de kuleler var. Takım olarak bu kuleleri yıkmaya çalışmalısınız.

Mobile Legends ayrıca mobil espor oyunu olarak da biliniyor. Hatta çoğu espor oyununda olduğu gibi profesyonel takımlar ve oyuncular bulunuyor. E haliyle büyük etkinliklerle bu takımlar turnuvalarda mücadele ediyor. Turnuvaların canlı yayınları ise oldukça fazla ilgi görüyor. Bu turnuvaların ödülleri ise gerçekten PC oyunlarıyla rekabet edecek durumda.

Mobil espor yeni ama çok hızlı gelişen bir sektör olduğundan, sizin de mobil oyunlara karşı bir tutkunuz varsa Mobile Legends tam size göre. Kendinizi geliştirip, iyi bir oyuncu olabilirseniz çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Gelecek yıllarda espor sektöründe PC ve konsol oyunları kadar mobil oyunlar da konuşulacak gibi duruyor.

Telefonunuzdan Mobile Legends oynamak hoşunuza gitmiyorsa ve rakiplerinize mouse ve klavye avantajıyla karşı koymak istiyorsanız bu oyunu bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Siz de telefonunuzun yetmediği oyunlarda, daha geniş kontrollere sahip olmak ve daha büyük bir bakış açısıyla ilerlemek istiyorsanız BlueStacks’i kullanabilirsiniz. Linki açıklama kısmına koyduk, şimdiden başarılar!

Mobile Legends indirmek için tıklayın.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Video Konusu