Connect with us

Espor

Peanut farklı bölgelerden gelecek tekliflere açık

Üç yıl içerisinde dört farklı takımda oynayan Peanut farklı bölgelerden gelecek teklifler için Güney Kore’den ayrılmaya açık olduğunu söyledi.

Yıldız oyuncu Peanut

Kingzone DragonX ile birlikte yaz mevsimi ve yaz mevsimi play-offlarında kötü bir performans sergileyen Han “Peanut” Wang-ho, farklı bölgelerden gelen teklifleri değerlendirmek yerine evinde, Güney Kore’de kalmaya karar verdi ve eski dünya şampiyonu Gen.G Esport ile 2019’un son ayında sözleşme imzaladı. 24 Kasım tarihinde duyurulan transferin ardından yıldız ormancı Gen.G Peanut adıyla vadide boy göstermeye başladı.

“Çok daha iyi bir şekilde geri döneceğim.”

19 Kasım tarihinde Twitter hesabı üzerinden (@lolPeanut98) yaptığı açıklamada takımı ile olan kontratının sona erdiğini ve önümüzdeki yıl çok daha iyi bir şekilde geri döneceği belirtti.

Bu açıklamanın ardından, yıldız ormancı Peanut için Kuzey Amerika bölgesinden adı gizli tutulan bir organizasyon ile Gen.G’nin teklif sunduğu duyulmuştu. Açıklamanın üzerinden henüz beş gün geçmişti ki Gen.G yeni ormancısının Peanut olduğunu sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

“Bir Kore takımında iyi işler başarmak istedim.”

“Bu yıl, nereye gideceğim ile ilgili çok zorlu bir karar verdim.” diyen Gen.G Peanut, “Bu konu üzerinde çok düşündüm, ama gerçekten iyi sonuçlar ortaya koymak için güçlü bir isteğim vardı. Kore, bir bölge olarak bu yıl iyi sonuçlar ortaya koyamadı; yani ben bir Kore takımına katılmayı ve iyi sonuçlar ortaya koymayı istedim.”

Gen.G’nin stiline uymayan hızlı tempoya sahip bir meta, Gen.G’nin motivasyonunu zorladı ve temposunu düşürdü. Gen.G bir organizasyon olarak monotonlaşan temposunu değiştirebilecek birine ihtiyaç duyuyordu. Peanut’ın katılması da bu noktada gerçekleşti. Gen.G Peanut, aslında Gen.G için bir umut ışığıydı.

“Gen.G Peanut kariyerinin en acı kararını verdi.”

Tüm bunların ışığında, Gen.G Peanut kariyerinin en acı kararını vermiş iken 2019 yılı için motive olmuş bir mentalite yarattı. “Gelecekte halen yabancı bir takıma katılmayı düşünüyor musun?” sorusu sorulduğunda, Peanut gülümsedi ve evet dedi.

Peanut, Kuzey Amerika yahut Kore dışındaki bir bölgeye giderse, o, uluslararası arenadaki hayranları için en iyisini yapmak ister.

“Gelecekte, farklı bir bölgeye gitmek isterim.”

“Gelecekte, farklı bir bölgeye gitmek isterim, ama emekli olacağım zaman gitmek istemem.” diyen ve ekleyen Peanut, “Zirveye ulaşmak ve farklı bir bölgeye gitmek istiyorum. İyi şeyler yapmak ve o bölgede galibiyete ulaşmak istiyorum. Çünkü zayıf olarak gittiğinizde, bu pek havalı olmuyor. Bu aynı zamanda takımınıza yük olmanıza da sebep oluyor. Yani farklı bir bölgeye gitmeden önce zirveye ulaşmak isterim ve çok iyi değilsem sırf emekli olmak için farklı bir bölgeye gitmek yerine doğrudan emekli olmayı tercih ederim.”

Kaynaklar:

  1. https://lol.gamepedia.com/Peanut
  2. https://twitter.com/lolpeanut98?lang=en
  3. http://www.espn.com/esports/story/_/id/25635205/league-legends-geng-peanut-open-exploring-new-regions
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor