Connect with us

Güncel

Perkz, sağlık durumu nedeniyle LCS sahnesinde şapka takıyor

Cloud9 orta koridor oyuncusu perkz, LCS sahnesinde şapka takmaya başladı.

LCS’de bu hafta sonu oynanan karşılaşmalarda Cloud9 oyuncusu Perkz, yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle şapka takıyordu. Perkz maçtan sonra şapkanın bir moda ifadesi değil, tıbbi bir gereklilik olduğunu açıkladı. Yakın zamanda geçirdiği LASIK ameliyatından sonra gözleri ışığa karşı ekstra duyarlı hale geldi.

Cloud9 orta koridor oyuncusu, bu hassas durumu nedeniyle bu sezon LCS sahnesinde oynamakta zorlandığını açıkladı.

Hırvat süperstar, Riot’un stüdyodaki parlaklığı azaltmak konusunda isteksiz olduğunu söyledi. Sahnede şapka takmasına izin verilmeden önce doktor raporu alması gerektiğini açıkladı.

Kendi Twitter hesabından paylaştığı daha sonra sildiği bir tweet’te Perkz, LEC veya uluslararası yarışmalarda oynarken bu tarz sorunlarla hiç karşılaşmadığını belirtti.

LCS başkanı Chris Greeley, Cloud9 orta koridor oyuncusundan özür diledi ve LCS sahnesinin 2012’den beri oldukça tutarlı olan diğer liglere benzer aydınlatma düzenlemeleri kullanıldığını açıkladı.

LCS ekibi bu durum adına hızlı bir geçici çözüm bulmak için C9 ile yakın bir şekilde çalıştıklarını ve oyuncunun herhangi bir rahatsızlık duymadan, sahnede oynayabilmesini sağlamak için özenle uzun vadeli bir çözüm arayışı içerisinde oldukları belirtiliyor.


İlginizi Çekebilir:

Beşiktaş Esports’tan 1907 Fenerbahçe derbisi sonrası gönderme

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel