Connect with us

Espor

PGL’den 100 Bin Dolarlık PUBG Turnuvası

PGL'den 100.000$'lık PUBG Turnuvası

PlayerUnknown Battlegrounds için 2018’in ikinci büyük ölçekli LAN etkinliği duyuruldu. PGL, 22-25 Mart tarihleri ​​arasında Romanya’nın Bükreş kentinde gerçekleştirilecek PGL PUBG Spring Invitational hakkındaki planlarını açıkladı.

Etkinlikte on altı takım, 100.000 dolarlık ödül havuzu için yarışacak. On bir takım direkt olarak etkinliğe davet edilirken, geriye kalan beş takım Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki çevrimiçi elemelere katılacak.

Bu etkinlik, ESL’in IEM Katowice‘de düzenleyeceği PUBG Invitational turnuvasından sadece bir ay sonra gerçekleştirilecek. Böylece 2018’in ilk üç ayında iki önemli LAN etkinliği düzenlenecek. Bu durum da bizlere oyunun yapımcıları henüz Espor tarafı için hazır olunmadığını düşünse de, etkinliklerin oyunun Espor tarafının hızla geliştiğini gösteriyor.

Turnuva hakkındaki detaylar ilerleyen haftalarda PGL tarafından verilecek

Köklü organizasyon şirketinin verdiği bilgiye göre davetli takımlar, elemeler, format, takvim ve daha birçok bilgi önümüzdeki haftalarda oyuncular ile paylaşılacak.

Geliştirici şirket, PUBG’nin tam sürüme geçmesine rağmen güncellemeleri sık aralıklar ile göndermeye devam ediyor. Ve değişiklikler, oyunun ikinci haritası olan Miramar’a yapılan test geliştirmelerini içeriyor. Oyunun ikinci haritası Miramar IEM Katowice’de kullanılmayacak fakat sık gelen güncellemeler ile yapılacak düzeltmeler ile PGL gibi bir etkinlikte görülmesi için haritaya bir şans verebilir.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor