Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

PGL Antwerp Major 2022 şampiyonu FaZe Clan!

FaZe Clan 2021 Stockholm Major’un ardından tekrardan şampiyonluğa ulaştı

PGL Antwerp Major 2022 şampiyonu FaZe Clan!

PGL Antwerp Major 2022 şampiyonu belli oldu. Turnuvanın en büyük favorilerinden biri olarak gösterilen FaZe Clan, büyük finalde yakın rakibi NAVI’yi mağlup ederek kupaya uzandı. IEM Katowice 2022 ve ESL One Season 15’te şampiyonluğa ulaşan FaZe ekibi yılın üçüncü büyük turnuvasında da en iyisi olduğunu kanıtladı. Geçtiğimiz yılın son Major turnuvası Stockholm 2021’de FaZe Clan finalde G2’yu yenerek kupayı evine götüren taraf olmuştu. PGL Major Antwerp 2022‘de gösterdiği performansla FaZe Clan 1800 rekabet puanı ve 500 bin dolar ödülün sahibi oldu.

https://twitter.com/pglesports/status/1528475952963100675?cxt=HHwWhoC9gf6xnrYqAAAA

FaZe Clan’ın şampiyonluk yolculuğu

Turnuvaya efsaneler aşamasında 3G1M ile başlayan FaZe ekibi ENCE’e mağlup olmuş ve şampiyonlar aşamasına beşinci sıradan dahil olmuştu. İlk turda NIP karşısında zorlanarak galip gelen FaZe ekibi yarı finalde Team Spirit ile eşleşmişti. Uzatmalara giden Dust II haritasından 25-23’lük galibiyeti çıkaran FaZe Clan finalde ezeli rakibi NAVI ile karşılaştı. Inferno haritasında broky önderliğinde 19-16 kazanarak seride öne geçen FaZe Clan son darbeyi rain ve karrigan‘ın muhteşem Nuke performansıyla vurdu.

s1mple’ın formasını giydiği NAVI’nin ise büyük turnuvalardaki şanssızlığı sürüyor. Efsaneler aşamasını namağlup lider kapatan NAVI ekibi ESL One Season 15’te olduğu gibi tekrardan FaZe Clan’a takıldı. Çeyrek finalde Heroic, yarı finalde ise ENCE’i nispeten zorlanmadan geçen NAVI bu sefer rövanşın favorisi olarak görülüyordu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive