Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

PGL, CS:GO Major 2021 konumuyla ilgili güncelleme yaptı!

PGL, olası konum değişikliği hakkında bir güncelleme yaptığını duyurdu.

Turnuva organizatörü PGL, Ekim 2021’de gerçekleşmesi planlanan CS:GO Major 2021 için olası konum değişikliği hakkında bir güncelleme yaptığını duyurdu.

PGL tarafından yapılan açıklamaya göre, CS:GO Major’ın İsveç’in Stockholm kentinde kalması yönünde. Bununla birlikte, turnuva organizatörü İsveç’teki mevcut kısıtlamaların aynı kalması durumunda, etkinliğin ertelenmesi konusunda iki Avrupa ülkesiyle görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

İsveç’in kısıtlamaları, etkinliğin ev sahipliği yapacağı Avicii Arena’da 300 seyircinin bulunmasına izin veriyor. Ancak PGL, bu kısıtlamaların 15 Eylül’den sonra kaldırılabileceğini belirtti.

PGL’in ‘mekân içinde çok sayıda seyirciyi ağırlamak’ istediği gerçeği nedeniyle, kısıtlamalar etkinliğin majör çalıştırmak için ‘gerekli tüm garantileri’ sunan başka bir ülkeye taşınmasına neden olabilir.

Konum güncellemesi duyurusunda şu sözlere yer verildi: “CS:GO MAJOR’u ilk planladığımızda, bu kadar uzun bir süre sonra oyuncuların, organizasyonların, hayranların ve son olarak ama en az değil, tutkuyu açığa çıkarmak için özel bir yer bulmamız gerektiğini düşündük. İsveç mükemmel bir yer gibi görünüyordu. Ancak, düzenlediğimiz her etkinlikte olduğu gibi, etkinliği düzgün bir şekilde yürütemememiz ihtimaline karşı her zaman bir yedek planımız vardı. Tüm oyuncuları sahada ve geniş bir izleyici kitlesini sahada bulundurarak CS:GO Major’ı yürütmek için bize gerekli tüm garantileri sunan diğer iki Avrupa ülkesiyle temas halindeyiz.

Major 2021’in yeri değiştirilirse, bu yıl Stockholm’den ayrılan ikinci LAN etkinliği olacak. Bu ayın başlarında, Dota 2 The International 10 etkinliğinin Ekim ayında Romanya’nın Bükreş kentinde düzenleneceğini açıklanmıştı.


İlginizi Çekebilir:

Dignitas, ABD Hava Kuvvetleri ile ortak oldu!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive