Connect with us

Espor

PGL PUBG Spring: FaZe yoluna emin adımlarla devam ediyor

FaZe, PGL PUBG Spring’de yoluna devam ediyor.

PGL PUBG Spring 2018 turnuvasının 3. günü tamamlandı. FaZe takımı 140 puan avantaj ile liderlik koltuğuna oturdu.

Turnuvada ilk iki gün çoğunlukla batı takımlarının hakimiyeti vardı. Asya takımları skor tablosunda pek de başarılı olamamıştı. Fakat Koreliler 3. günün ilk iki haritasını kazanmayı başardı. Üçüncü harita ise Ghost Gaming’e gitti. Fakat günün sonunda FaZe takımına karşı puan kaybettiler. FaZe takımı ise bu sonuçla beraber skor tablosunun zirvesinde yer alan ekip oldu. Toplamda 4690 puan ile lider olan FaZe’in lider pozisyonundan ayrılmaya hiç niyeti yok. FaZe takımına en yakın ekip ise 4550 puan ile Grubie ekibi.

PGL PUBG Spring nedir?

Hyprex, Red bull ve Secretlab sponsorluğunda gerçekleşen PUBG turnuvası Romanya’da düzenleniyor. 100 bin dolar ödül havuzu bulunan turnuvada 1. takım 50 bin dolar, 2. takım 20 bin dolar, 3. takım 9 bin dolar ve 4. takım 5 bin dolar para ödülü alacak. Geri kalanı ise bin dolar ve 2 bin dolar olarak kalan takımlara dağıtılacak.

Oldukça önemli PUBG takımlarının yer aldığı turnuvada FaZe, MVP, TSM ve Ghost Gaming takımları göze çarpan ekipler arasında. Turnuvaya katılan takımlar arasında Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Avrupa ekipleri yer alıyor. Turnuva ise twitch platformu üzerinden canlı olarak yayınlanıyor.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor