Connect with us

Twitch

Pintipanda: “Bu defa kanal gg arkadaşlar”

Tuna “Pintipanda” Akşen’in başı YouTube kanalı ile dertte.

Pintipanda: "Bu defa kanal gg arkadaşlar"

Türkiye’deki oyun yayıncılığı dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Tuna “Pintipanda” Akşen’in başı son günlerde YouTube hesabı ile dertte. Geçtiğimiz günlerde YouTube kanalı çalınan Akşen’in şimdi de YouTube kanalı tamamen silindi.

Pintipanda’nın YouTube sorunu 12 Aralık Pazartesi günü başladı. Akşen’in kanalının ele geçirilmesinin ardından kanalındaki videolar silinirken, profil fotoğrafı değiştirilmiş ve Elon Musk’ın yer aldığı sahte bir canlı yayın açılmıştı. Açılan canlı yayında ise çeşitli bağlantılar yolu ile dolandırıcılık hedefleniyordu.

Bu durumun yaşanmasının ardından yaptığı Twitter paylaşımlarında ise Akşen, takipçilerini açılan yayınlara girmemeleri ve herhangi bir bağlantıya tıklamamaları hakkında uyarmıştı.

Pintipanda’nın YouTube kanalı üzerinden açılan canlı yayın.

Pintipanda kanalı geri alınmasının ardından kapandı

Aynı günün akşam saatlerinde Pintipanda YouTube kanalının geri alındığını duyursa da, yaklaşık bir gün sonra başka bir sorun ortaya çıktı. 14 aralık Çarşamba gününün sabah saatlerinde attığı Tweet ile Akşen, kanalının kapandığını şu sözler ile aktardı:

“Bu defa kanal gg arkadaşlar. Sanırım Elon abim hacklediğinde kanal delicesine flaglendi. Topluluk kurallarından silindik tamamen. Normal yolları deniyoruz, olmazsa bir saate tweet atıp ortalığı yakarız birlikte. Not: Youtube TR tarafında irtibatım yok, form falan doldurduk işte”

Bu açıklamasının ardından yaşadıklarını İngilizce olarak da Tweet atan Akşen’in kanalına ulaşmak isteyenler, “Bu hesap, YouTube Topluluk Kuralları’nı ihlal ettiği için kapatıldı.” mesajı ile karşılaşıyorlar.

Sizler Tuna “Pintipanda” Akşen’in bu yaşadıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir: Global Esports Games 2022 İstanbul için geri sayım başladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch