Connect with us

Güncel

Pintipanda, Erzurum’u eleştirenlere yüklendi “Yapımcı arkadaşlar canınızı sıkmayın”

Türk yapımı Erzurum’un yapımcıları ve yayıncılar arasındaki polemiğe @pintipanda da dahil oldu. Panda isim vermeden yayıncılara sitem etti.

Pintipanda ismi ile tanıdığımız Tuna Akşen, dün gece twitter hesabından paylaştığı tweet’ler ile bir hayatta kalma oyunu olan Türk yapımı Erzurum’u eleştirenlerin aşırıya kaçtığını söyledi ve “Yayıncıların Erzurum, Potentia ve Ronin : Two Souls geliştiricilerini gömdüğünü ve hatta rencide ettiğini görmek beni üzdü.” dedi.

Dün yaptığımız haberde ünlü Twitch yayıncısı Ahmet “Jahrein” Sonuç’un da Erzurum oyununu eleştirenlerden olduğunu yazmıştık. Jahrein, canlı yayında Erzurum oyununu oynamıştı ve oynarken oyundaki hatalardan ve beğenmediği yönlerden bahsetmişti.

Jahrein ile Erzurum oyununun geliştiricisi arasında polemik

Oyunun çok basit bir şekilde yapıldığını ve oyundaki mekanikleri beğenmediğini, bazı görsellerin diğer oyunlardan kopyalanmış olabileceğini söyleyen yayıncı oyunu iade etmişti. Jahrein iade ederken de oyuna şu yorumu yaptı:

“Oyun, Türk oyun tarihinin en iyi yapımlarından biri. Cami ve muhtelif evlere yaklaştığımızda çalan saz ezgisi bizi bu sene Game Awards’ta en iyi ses/soundtrack alanında birinciliğe yerleştirecektir. Hiç şüphem yok.

Oyunun başlangıcı harika. Neden orada olduğunu bilmediğimiz bir Erzurum köyündeyiz. Köye o kadar çok meteor yağmış ki gökte kuzey ışıkları oluşmuş. İmamın mezarını kazdığımız sahnede gözyaşlarımı tutamadım. RIP İmam FINK FENK. Yaşlı bir Anadolu insanı olan Ziya ile karşılaştığımızda ne yapacağımı bilemedim.

Çocukken ananemin köy evinde ne hissediyorsam aynısını hissettim. Nitekim sobayı yakmamıza rağmen oda ısınmıyordu. Karakterim donmaya başladı. Donmaya başladığını sol alttaki donma göstergesinden anlamak içten bile değildi. Ziya beni ayılar hakkında uyarmıştı. Ve o an geldi çattı. Karşımda bir boz ayı. Erzurum’dayız. Elimde bir pompalı. Ancak normal bir ayı değil. TÜRK AYISI! 4-5 domdom mermisi sıkmama rağmen bana mısın demedi. Pençeleriyle her yerimi parçaladı. Sahne o kadar gerçekçiydi ki aylarca bununla ilgili kabuslar göreceğime eminim. 10/10 would bang again. Bu yapım için teşekkür ederiz!”

Türk oyun yapımcılarına “Yapımcı arkadaşlar canınızı sıkmayın, yayıncı aleminin yüzde doksanı vasıfsızdır” diyen Pintipanda başta Jahrein olmak üzere oyunu eleştirmekte aşırıya kaçan yayıncılara sitem etti.

Panda, “şimdi dinlenelim, yarın konuşacağız” diyerek bu konuya daha da açıklık getireceğini söyledi. Umarız Türk yapımı Erzurum oyunu ve yayıncılar arasındaki bu polemik daha da ileriye gitmez, gelişmeleri takipe ediyor ve size bildiriyor olacağız.

VALORANT Challengers 2.haftanın yayın programı paylaşıldı!

2 Yorum

2 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Güncel