Connect with us

Güncel

PlayStation’un popüler oyunları mobil platformlara da gelecek

Popüler PlayStation oyunların mobil platformlara da geleceğinin habercisi olacak bir olay ortaya çıktı.

PlayStation

Bazı bilgilere göre Sony’nin PlayStation stüdyoları Mobil Platform Başkanı (Head of Mobile) mobil oyun yapımı için bazı pozisyonlara alım yapıyor. Bu pozisyonların ise özel PS IP’lerinin geliştirilmesine ve Mobil platforma taşınmasına yardımcı olmak için açıldığı bildiriliyor.

ResetEra tarafından fark edilen iş ilanına göre aranan pozisyonun açıklaması şu şekilde: “PlayStation Studios için mobil oyun stratejisi geliştirin ve gelecekteki büyüme fırsatları için sağlam bir temel oluşturmaya yardım edin.” Bu pozisyonda çalışacakların bunun yanında PlayStation’ın popüler oyunlarını mobil platform için geliştirecek oyun geliştirme yöntemlerinin belirlenmesinde rol oynayacağı bilgisi yer alıyor.

Her ne kadar Sony bu ilanı kısa bir süre önce açmış olsa da ekibin çıkaracağı oyunun yakın zamanda çıkması beklenmiyor. İlanda aynı zamanda mobil platform ekibinin önümüzdeki 3-5 sene için bir yol haritası çıkarmak için PS Stüdyoları Yönetim Takımıyla da yakından çalışacağı bildirildi. Daha fazla PS haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

Can Sungur 23 Nisan Özel Etkinliği ile gönüllere taht kurdu!

PhantomL0rd Twitch’e karşı olan davasını kazandı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Güncel