Connect with us

Güncel

PlayStation Studios, İngiltere merkezli Firesprite’ı satın aldı!

PlayStation Studios, Birleşik Krallık merkezli geliştirme stüdyosu Firesprite’ı satın aldı.

PlayStation Studios, The Persistence ve Sony’s The Playroom gibi PlayStation VR oyunları üzerinde çalıştığı bilinen Birleşik Krallık merkezli geliştirme stüdyosu Firesprite’ı satın aldı.
Bu anlaşma, Sony ile çeşitli projelerde yıllarca süren iş birliğinin ardından yapıldı ve Hollandalı teknik stüdyo Nixxes Software ve Returnal geliştirici Housemarque’ın ardından bu yaz PlayStation Studios için üçüncü satın alım oldu.

Özellikle Firesprite, PlayStation Studios’un bir parçası olarak listelenen 14. stüdyo ve çalışanlarının birçoğu daha önce 2012’de kapanan Liverpool stüdyosundan Sony Interactive Entertainment için çalışmaktadır.

“Sektördeki birçok yetenekli geliştirici ve yayıncıyla çalışmaktan zevk aldık ve özellikle PlayStation, on yılın en iyi bölümünde bir arkadaş ve ortak geliştirme ortağı oldu, birçok heyecan verici projede birlikte çalıştı” dedi. Firesprite Graeme Ankers direktörü söyledi. “Artık birinci taraf bir stüdyo olarak, PlayStation hayranlarına gerçekten benzersiz deneyimler sunmak için yaratıcılığı ve teknik yeniliği bir araya getirme mirasımızı ilerletme konusunda PlayStation’ın tam desteğine sahip olduğumuzu biliyoruz.”

Hulst ayrıca PlayStation Studios’un, Sony’nin diğer dahili ekiplerine ek rollerde yardımcı olmak için atanmak yerine, Firesprite’ın çeşitli oyunlarda geliştirmeyi yönetmesini istediğini doğruladı. Bu, platformun kalite standartlarına ulaşmak için “projeleri, yetenekleri ve stüdyoları beslemek” için mevcut PlayStation stratejisini sürdürecek gibi görünüyor.


İlginizi Çekebilir:

Far Cry 3 ücretsiz oldu! Nasıl elde edinilir?

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel