Connect with us

Espor

PMPL Turkey 2022 Spring Sezonu Şampiyonu fastPay Wildcats!

PUBG Mobile Pro League Turkey Spring 2022 liginde fastPay Wildcats şampiyonluğa ulaştı.

PMPL Turkey 2022 Spring Sezonu Şampiyonu fastPay Wildcats!

21 Mart Pazartesi günü start alan PUBG Mobile Pro League Turkey Spring 2022 ligi, geride bıraktığımız Pazar günü oynanan final aşaması ile birlikte sona erdi. Lig aşamasını ortalama bir performans ile tamamlayan fastPay Wildcats, final aşamasında gösterdiği performans ile rakiplerini geride bıraktı ve şampiyonluğa ulaştı.

PMPL Turkey 2022 Spring Sezonu toplamda 3 hafta ve beraberinde 3 süper hafta sonu sürdü. Lig aşamasını toplamda 480 puan ile S2G Esports birinci sırada bitirirken, onu 445 puan ile Beşiktaş Esports ve 430 puan ile Kaos Next Rüya takip etti.

Final aşamasında fastPay Wildcats rüzgarı esti

PMPL Turkey 2022 Spring Sezonunda final aşaması 29 Nisan Cuma günü başlayıp 1 Mayıs Pazar günü sona erdi. Toplamda 18 karşılaşmanın oynandığı final aşamasında fastPay Wildcats, 9 kere kendine ilk dört takım arasında yer buldu.

Final aşamasında gösterdiği performans ile toplamda 227 puan ile birinci sıraya yerleşen fastPay Wildcats’i 197 puan ile Kaos Next Rüya ve 175 puan ile Beşiktaş Esports takip etti. Lig aşamasını birinci sırada bitiren S2G Esports ise final aşamasında kazandığı 168 puan ile dördüncü sırada yer aldı.

Takımları şampiyonluğa ulaşmasının ardından fastPay Wildcats menajeri Hakan Demirel “Arka planda verdiğiniz emeklerin karşılığını aldık. Hepsiyle gurur duyuyorum” yorumunu yaparken, takımın CEO’su Mete Sevinç ise “Başta @IW_BigBigMan olmak üzere tebrikler, ellerinize sağlık” dedi.

İlk 8 takım Avrupa yolcusu

Şampiyonluğa ulaşan fastPay Wildcats 13.500 dolarlık para ödülünün haricinde PUBG Mobile Pro League – European Championship Spring 2022 turnuvasına da katılma hakkı kazandı. Şampiyon ekip ile birlikte ilk 8 sırada yer alan takımların tümü bu ligde mücadele etme fırsatını yakaladı.

Toplamda 150 bin dolarlık bir ödül havuzu bulunan turnuvanın sonucunda şampiyon takım 13.500 dolar kazanırken, 20. sırada yer alan takım 2.500 dolar para ödülünün sahibi oldu.

PMPL Turkey 2022 Spring Sezonu final sıralaması

  1. fastPay Wildcats
  2. Kaos Next Rüya
  3. Beşiktaş Esports
  4. S2G Esports
  5. Getso Esports
  6. Surreal Esports
  7. Fire Flux Esports
  8. Regnum Carya Esports

İlginizi Çekebilir:

PGL Major Antwerp 2022 Challengers takvimi açıklandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor