Connect with us

Espor

PMPL Turkey elemeleri sona erdi

PMPL Turkey elemelerinde yüzü gülen takımlar belli oldu.

PMPL Turkey elemeleri sona erdi

28-29 ve 30 Ocak günleri arasında ortaya koyulan zorlu mücadelenin ardından PUBG Mobile Pro League Turkey elemelerinde yüzü gülen takımlar belli oldu. 16 takımın mücadelesi ardından puan tablosunda ilk üç sırada yer alan 3 takım PMPL Turkey’de kendine yer buldu.

Elemelerin ilk gününde liderlik koltuğuna oturan Regnum Carya Esports, ikinci günde liderliği Şahangiller Espor’a bıraksa da, üçüncü gündeki performansı ile elemeleri şampiyon olarak birinci sırada bitirmeyi başardı.

Liderlik yarışının bir diğer ismi olan Şahangiller Espor da ilk günü üçüncü ve ikinci günü birinci sırada bitirse de, Regnum Carya’nın bir adım gerisinde kalarak etkinliği ikinci sırada bitirdi.

PMPL’e yükselen son takım ise Gamebedel Esports oldu. İlk günü dört, üçüncü günü ise üçüncü sırada bitiren Gamebedel, elemelerin son gününde de aynı performansı sergileyerek yerini korudu.

Son günde en skorer isim Tron oldu

İlk iki günde sadece bir oyuncusunu “En Skorer” listesine sokabilen şampiyon Regnum Carya Esports, son günde beş kişilik listenin üç sırasına el koydu. Elemelerin son gününde en fazla oyuncu elemesine Regnum Carya’dan Tron ulaşırken, ikinci sırada aynı takımdan Wild, üçüncü sırada ise Gamebedel Esports’tan White yer aldı.

Dördüncü sırada ise 13 eleme ile Deep Esports’tan Sinyor yer alırken, beşinci sırada Regnum Carya’nın başka bir üyesi Beastx, kendine yer buldu.

PMPL Turkey elemeleri sıralaması

 1. Regnum Carya Esports
 2. Şahangiller Espor
 3. Gamebedel Esports
 4. Zero Zone
 5. Deep Espor
 6. Poprater Espor
 7. Try2killme
 8. Oldunity
 9. Xflow Esports
 10. Recatroon
 11. Swag Players
 12. False Alarm
 13. Spartanz Esports
 14. Sillage E-Sports
 15. The Ghouls
 16. Yargıç Tony Esports

İlginizi Çekebilir:

PMGC 2021 şampiyonluğuna Nova Esports ulaştı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor