Connect with us

Call of Duty

Amerikalı ünlü rap sanatçısı Post Malone espora giriş yapıyor!

Offset, Drake veThe Weeknd gibi isimlerden sonra @PostMalone da espor sektörüne giriş yaptı!

post malone envy

Espor sektörü büyümeye devam ederken çoğu şirket ve ünlü isim bu büyümeye kayıtsız kalmıyor. Şimdiye kadar birçok örneğini gördüğümüz ünlü yatırımcıların arasına son katılan isim Amerikalı ünlü rapçi Post Malone oldu!

Gerçek ismi Austin Richard Post olan şarkıcıdan biraz bahsedelim. Kendisi 1995 New York doğumlu. 2015‘te müzik kariyerini başlatan isim kısa sürede tüm dünya tarafından dinlenmeye başladı. Kendisini yakından takip edenlerin de bileceği üzere video oyunlarına düşkün bir isim. Özellikle taktiksel FPS oyunlara bir hayli ilgili. Öyle ki Twitch üzerinden ara sıra CoD, PUBG gibi oyunların yayınlarını da yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde kendi hesabından da duyurduğu üzere Post Malone, Envy Gaming‘in bünyesinde bulunan Dallas Empire‘a ortak oldu. Bu takım bünyesinde bir Call of Duty bir de Overwatch kadrosu bulunduruyor.

PUBG Mobile 2020 global giysi tasarımı yarışması başlıyor!

Ortaklık ile ilgili Post Malone’un sözleri ise şu şekilde:

“Ben Texas‘ta büyüdüm ve hayatım boyunca oyun oynadım. Bundan dolayı bu ortaklık doğru gözüküyor. Hayatım boyunca oyunculuğu profesyonel bir spora dönüştüren bir organizasyonda yer almak istedim. Bu hayalimi de yaşadığım yerin takımı ile gerçekleştiriyor olmak harika bir duygu.”

“Dallas Empire’ın ortaklarından biri olduğumu duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Hadi o tacı alalım ve playoffları kazanalım!”

Bu girişim Post Malone’un ilk espor bağlantılı girişimi de değil. Önceki aylarda HyperX ile bir sözleşme imzalayan sanatçı bu sözleşme doğrultusunda HyperX Twitch kanalından canlı yayınlar yapmıştı!

Hızla büyüyen bu sektöre yapılan yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Ülkemizde de örneklerini gördüğümüz bu yatırımların devamı da gelecek gibi duruyor.


fastPay Wildcats NBA 2K Espor takımını duyurdu!

Elinden kalem düşmeyen...

Call of Duty