Connect with us

Espor

Pro Elite League’de Şampiyon 1907 Fenerbahçe Espor Oldu!

Pro Elite League (@proeliteleague) 4. sezon şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor oldu. Tebrikler! (@FBespor)

FIFA’nın Pro Club modunda 11’e 11 oynanan Türkiye’nin önde gelen espor takımlarının yanı sıra ülkemizin önemli futbol takımlarının da mücadele ettiği Pro Elite League 4. sezon şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

Toplamda 15 takımın mücadele ettiği Pro Elite League’de, 30 haftalık lig serüveni sona erdi. Lig’in 28. haftasında 1907 Fenerbahçe Espor ve Futbolist arasında şampiyonluk yarışı vardı. Zirve yarışında 3 puanlık bir fark bulunuyordu.

Futbolist, 28 maçta topladığı 60 puan ile 2. sırada yer alıyorken, 1907 Fenerbahçe Espor ise 63 puan ile ligin zirvesinde yer alıyordu.

Futbolist’in tüm maçlarını kazanıp rakibinin puan kaybetmesini beklemesi gerekiyordu. Ancak Göztepe Gaming karşılaşmasında alınan 1-1’lik sonuç ve 1907 Fenerbahçe Espor’un, Kasımpaşa Espor karşısında aldığı 7-0’lık galibiyet ile birlikte, Pro Elite League 4. sezon şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

1907 Fenerbahçe Espor şampiyonluk mücadelesinin ardından oynadığı 29. Ve 30. Hafta karşılaşmalarında toplam 14 gol attı.

29. Hafta karşılaşmasında Team Aurora’yı 4-2’lik skorla geçen FB Espor, 30. Hafta karşılaşmasında 52 Orduspor FK takımını 10-2’lik bir skorla mağlup ederek, adeta şampiyonluğunu taçlandırdı.

Kasımpaşa Espor karşılaşmasının hemen ardından, Pro Elite League Twitch kanalı üzerinden FB Espor takımı ile canlı yayın gerçekleştirildi.

Takım kaptanlarından Eren “Eren_77x” Hançer ve Emir “FB_EmirSahin” Şahin şampiyonluk hakkındaki düşüncelerini ve mutluluklarını belirttiler.

Takım kaptanlarından Eren Hançer şu sözlere yerdi:

Fenerbahçe’nin kim olduğunu gösterdik, gayet normal bir şampiyonluk!

Şampiyonluğumuzu bence çok hak ettik. Çok güzel performanslar gösterdik, takımımızı çok tebrik ediyorum. Takım olarak çok sevindiğimizi söylemek istiyorum. Çok kolay değildi, zordu ama yine de Fenerbahçe’nin kim olduğunu gösterdik, gayet normal bir şampiyonluk.

FB Espor Takım kaptanlarından Emir Şahin ise şu sözlere yer verdi:

Çok mutluyuz emeklerimizin karşılığını aldık. Çok uzun bir maratonda hak edenin şampiyon olduğunu düşünüyoruz. Emek veren tüm kardeşlerime ve büyük Fenerbahçe camiasına armağan ediyorum bu şampiyonluğu.

1907 Fenerbahçe Espor FİFA takımının, Pro Elite League’deki şampiyonluk sezonunun istatistiklerine göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca dün gerçekleşen canlı yayının tekrarını izlemek istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.

Playerbros ekibi olarak, 1907 Fenerbahçe Espor’u şampiyonluklarından ötürü tebrik ederiz.


İlginizi Çekebilir:

Fenerbahçe SK kongresinde espor şubesinin açılması kabul edildi

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor