Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Profesyonel CSGO oyuncusu şike yapması için 2.000$ teklif aldığını söyledi

Online turnuvaların artmasıyla birlikte bu sorun gündeme geliyor.

Profesyonel CSGO oyuncusu

Profesyonel CSGO oyuncusu kendisine şike yapması için 2.000$ teklif edildiğini söyledi.

Avustralyalı bir oyuncu kısa süre önce böyle bir olay hakkında konuştu ve kendisine bir CSGO oyununda şike yapması için 2.000 $ teklif edildiğini söyledi. Bu olaydan e-sporda artan şike olaylarına değinen, ABC’nin bir haberinde bahsedildi. Raporun kendisi kesinlikle endişe verici, ancak endişelenmek için başka bir büyük neden, yerel spor sahnelerinin kötüleşen durumu.

19 yaşındaki profesyonel oyuncu Joshua “JHD” Hough-Devine şu sözleri söyledi: “Bir maçı bilerek satmam için bana binlerce dolar teklif edildi, ben kabul etmedim çünkü böyle birisi değilim.”

Joshua “JHD” Hough-Devine, yüksek seviyeli profesyonel bir CSGO oyuncusu değil, ancak oyuncuya hile yapması için iyi miktarda para teklif edildiği görülüyor. Korona virüsün de artması ile birlikte çoğu ligde maçlar online olarak oynanıyor. Bu da bu tür şike olaylarına daha fazla olanak tanıyor. Yüksek seviye liglerde pek bu tür olaylara rastlanmasa da henüz büyümemiş küçük-orta seviye organizasyonlardaki bu usulsüzlüklerin önüne geçilmesi gerekiyor.

Thatoc Esports Sabotaj kadrosunu duyurdu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive