Connect with us

Espor

PUBG Erken Erişimde 2.7 Milyar Saatten Fazla Oynandı

PUBG 2017'de 2 Milyar Saat Oynandı

PlayerUnknown’ın Battlegrounds’ın geçen yılki erken erişim döneminden bazı istatistikleri vurgulayan yeni bir infografik yayımladı. Steam’de yayına çıkmasından, PUBG’nin tam sürümüne geçmesine kadar geçen sürede ne kadar büyük olduğu böylece bir kez daha gösterilmiş oldu. Ayrıca oyun Espor tarafında da adımlarını sağlam biçimde atıyor.

Daha çarpıcı istatistiklerden biri, yalnızca erken erişimdeki toplam oynanma süresinin 2,7 milyar saatin üzerine çıktığını gösteriyor ve bu da 310,634 yıllık oyuna denk geliyor. Oyuncuların en sevdiği araç 6 milyar sürüş ile UAZ olurken, en popüler silah ise M416 oldu.

PUBG anlık olarak 3 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Battle Royale türündeki oyun, Steam platformu üzerinde anlık olarak 3 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Ayrıca Twitch üzerinde 1 milyondan fazla canlı yayın ile 2017 yılında en çok izlenen oyun unvanına da sahip oldu.

Hiç şüphe yok ki 2017 PUBG’nin yılıydı, ancak geliştirici firma 2018’de de oyunu iyileştirmeye devam ediyor. PUBG Corp yeni ve eski oyuncuların deneyimini geliştirmeyi umarak korsanlara ve hile yapanlara karşı savaşına tam hızla devam ediyor.

Fazla uzatmadan sizleri yeni yayımlanan infografik ile baş başa bırakalım:

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor