Connect with us

Espor

PUBG 30 milyon satış rakamına ulaştı fakat düşüş yaşadı

PUBG 30 milyon satış rakamına ulaştı ve taban kitlesinde düşüş yaşadı

PUBG etkileyici bir şekilde 30 milyon satış rakamına ulaştı, ancak bir endüstri analistine göre, oyuncu taban sayısı aynı anda küçülüyor. Bloomberg teknoloji muhabiri Yuji Nakamura, PUBG’nin büyük bir dönüm noktasına geldiğini ancak oyunun kullanıcılarını yavaş bir şekilde kaybettiğini Twitter’da takipçileri ile paylaştı.

Nakamura, oyuncu sayısındaki düşüşün oyunda yaygın olan hileciler ile ilişkili olduğunu düşünüyor ve bu aylardır ciddi bir sorun oluşturuyor. Playerunknown’s Battlegrounds‘un geliştiricileri, oyunda hile yapılmaması için birçok önlem almayı denedi, ancak bu tür oyuncular halen diğer oyuncuların oyun zevklerinin içine etmeyi başarabiliyor.

PUBG’de hileciler yavaşlamadan artmaya devam ediyor

Nakamura’nın tweet’indeki grafik, oyunun aktif günlük oyuncularında Ocak ayından bu yana oldukça güçlü bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Son zamanlarda hala güçlü olan 2,5 milyonluk oyuncu sayısının biraz üzerine çıktı ancak düşüş, kaçınılmaz son gibi görünüyor.

En son olarak, BattlEye sadece Ocak ayında bir milyonun üzerinde hesabını yasaklamış olduğunu açıkladı. Öyle görünüyor ki, alınan tedbirler ne olursa olsun, oyuncular hile yazılımlarını kullanmaya devam ediyorlar. Geliştirici şirket önlemlerini artırmazsa kullanıcı tarafındaki tepkiler büyüyecek gibi görünüyor.

Playerbros Özel – En Saçma PUBG Bug’ları

Peki sizlerin oyunda hile yapanlar hakkındaki düşünceleriniz neler?

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor