Connect with us

PUBG

PUBG 500 Bin Eş Zamanlı Oyuncuyu Geçti

BlueHole

Birincilik çok yakın

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu PUBG, bir erken erişim oyunu olup daha çıkalı 4 ay bile geçmemesine rağmen Steam üzerindeki en popüler ikinci oyun oldu. Valve’in oyun dağıtım platformunda 6 milyondan fazla kopya satmayı başaran oyun, eş zamanlı oyuncu konusunda da CS:GO’yu geçerek DotA 2’nin ardından ikincilik koltuğuna yerleşti.

Oyunun geliştiricisi BlueHole, Twitter’dan yaptığı açıklama, PUBG’nin 500 bin aktif oyuncu barajını aştığını ve firmanın kullanıcılarına minnettar olduğunu belirtti. Bluehole ayrıca PUBG’ye yapılan güncellemelerin her daim devam edeceğinin garantisini de verdi.

Bu duyurunun birinci ve ikincileri belli etmesinin yanında, sıranın alt tarafına bakarak diğer oyunlar hakkında da bilgi sahibi olduk. Şöyle ki, PUBG ortalarda yokken Steam’de cirit atan ve hayatta kalma temasını dibine kadar işleyen H1Z1’in oyuncu sayısı 139 binlerde seyrediyor. Yani PUBG kendisinden önce çıkan H1Z1’i neredeyse beşe katlamış vaziyette. Öte yandan, PUBG ve DotA arasında sadece 250 bin civarı bir fark var. Yani PUBG’nin önümüzdei dönemde bu farkı kapatıp birinciliği eline alması işten bile değil.

Hızlı gelen başarı “sürdülebilir” olmalıdır.

PUBG’nin daha erken erişimde bu kadar başarılı olması ve bu senenin son çeyreğinde tam sürüme kavuşacak olmamız heyecanımızı katlıyor. Oyunun bu kadar başarılı olması, yakın zamanda çıkan ve bir anda patlayan Pokemon: Go ve Flappy Bird gibi yapımları hatırlatıyor. Umarız sonları aynı olmaz…

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


PUBG