Connect with us

Oyun

PUBG Afganistan’da geçici olarak yasaklandı

Yetkililer kalıcı bir çözüm arayışında

pubg afganistan'da yasaklandı

Yıllardır oynanan, birçok ülkede hâlâ oldukça popüler olan battle royale oyunu PUBG Afganistan’da geçici olarak erişime kapatıldı.

PUBG, daha önce Ürdün, Irak, Pakistan, Hindistan gibi ülkelerde yasaklanmıştı. Yapılan açıklamaya göre popüler battle royale oyunu geçici olarak olsa da Afganistan’da da erişime kapatıldı. Afganistan yetkilileri, yaptıkları açıklamada kapsamlı bir araştırmanın ardından PUBG’yi yasaklamaya karar verdiklerini belirtti. PUBG Afganistan’da geçici olarak yasaklandı.

Türkiye Kupası PUBG Mobile finalleri sonuçlandı!

Yetkililer; kararı almadan önce din işleri, toplum sağlığı, eğitim, bilişim gibi birçok bakanlıkla toplantılar yaptıklarını belirtti. Ayrıca psikologlarla, ebeveynlerle, telekom şirketleriyle de konuşulduğu açıklandı.

Oyunu yasaklayan kurumun başındaki isim Omar Mansoor Ansari, aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Oyunu geçici olarak yasaklama kararı, sosyal ve güvenlikle ilgili sebeplerden dolayı alındı. Afganistan Telekom Düzenleme Kurumu, konuyla ilgili kalıcı bir çözüm bulabilmek için soruşturmalara ve danışmalara devam ediyor.” 

Yetkililer, kararın sadece PUBG ile ilgili olmayıp diğer oyunların da araştırılacağını belirtti. Afganistan’ın konuyla ilgili yetkilileri, Afgan değerlerine uygun olan oyunların yapımına destek olacaklarını açıkladı.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun