Connect with us

PUBG

PUBG harita seçimi geliyor!

Harita seçim modu yakında kullanıma açılacak!

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS geliştirici ekibinden HAWKİNZ’in Steam üzerinde yaptığı duyuruya göre, önümüzdeki PUBG güncellemeleri ile harita seçimi aktif olacak.

Dünyanın her tarafından oyuncuların harita seçimini istediklerini belirten Hawkinz, harita seçiminin nasıl çalışacağını da anlattı.

İlk sorun: Harita seçimi eklemek, bazı haritalarda veya oyun türlerinde bekleme sürelerini arttırır mı?

Geliştiri ekip milyonlarca maç verisini toplayarak, oynanan sunucu, harita, oyun tipini inceleyip gerekli araştırmaları yapmış durumda. Amaçları harita seçiminin hiçbir oyuncuyu kötü etkilememesi.

İkinci sorun: Farklı bölgelerdeki oyuncuların farklı öncelikleri ve oyun tarzları var, harita seçimi nasıl hepsi için uygun bir hal alacak?

Bu sorunun çözümü için geliştirici ekip sadece Reddit’i kaynak olarak baz almamış ve dünyanın dört bir yanından veri toplamaya çalışmış. Bu sayede harita seçim ekranının tasarımını, oyuncuların gereksinimine göre şekillendirmişler.

Harita seçiminin çalışma şeklinin maç araması sırasında hiçbir soruna yol açmayacağını düşünüyorlar. Tabii ki yeni haritalar eklendikçe sorunların ortaya çıkabileceğini bildikleri için, gözlerini bu yeni harita seçimi üzerinde tutacaklar.

Tasarım değişebilir!

Kullanıcı arayüzünün üstüne harita seçiminin de eklenmesiyle görsellik farklılaşmış durumda. Henüz oyuna eklenmemiş bu özellik üzerindeki çalışmalar tamamlandığında, oyuna eklenirken bu tasarımın değişmesi çok muhtemel gibi görünüyor.

Nasıl çalışır?

  • Oynamak istediğiniz haritaları seçebilirsiniz.
  • Oynamak istemediğiniz bir harita varsa, sadece seçimi kaldırın.
  • Eğer bir haritadan fazla harita seçimi yaptıysanız, sistem uygun olan haritayı seçecek ve maçı başlatacak.

Seçim sistemi üzerinde çalışmalar neredeyse tamamlanmış durumda ve test sunucusuna bu sistem eklendikten kısa bir süre sonra aktif oyuna da güncelleme ile getirilmesi planlanıyor.

Sistem tüm oyunculara açıldıktan sonraki süreçte ise bu yine sistem ile alakalı fikirler dinlenmeye devam edilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG