Connect with us

Espor

Reddit’de inanılmaz iddia: PUBG Bölge Sorumlusu hileci!

Dün reddit forumlarında inanılmaz bir iddia ortaya atıldı. Adeta bir şok etkisi yaratan iddiaya göre PUBG Bölge Sorumlusu hileci!

PUBG’nin yapım şirketi olan Bluehole’nun eski çalışanlarının adının hile yapımında geçmesi büyük bir şok etkisi yaratmıştı. Oyunda artık kanser etme noktasına gelen ve oyuncu sayısında düşüşe neden hilelerin oyunun eski çalışanları tarafından yapılması da oyunu oynayan oyuncuları bir hayli sinirlendirmişti. Dün reddit’de atılan bir gönderi ortalığı yeniden ayağa kaldırdı. Çünkü atılan bu gönderi içerisinde yakın zamanda kovulan Bluehole çalışanının hileciler ile ortak çalıştığı için kovulduğunu yazıyordu.

İddialar çok büyük!

Evet yanlış duymadınız. Yine bir Bluehole çalışanı hileciler ile birlik oldu. Üstelik bu sefer normal bir çalışan da değil. PUBG Çin Bölge Sorumlusu Suhwan Kim. Reddit’de atılan gönderide kendisinin hilecileri teşvik etme, rüşvet alma ve gizli bilgi satmak gibi bir çok faaliyette bulunduğunu ve bunun Bluehole tarafından farkına varılmasının ardından Kim’in görevine son verildiği yer alıyor. Atılan bu gönderi kısa süre içerisinde viral olsa da daha sonra gönderi sahibi tarafından kaldırıldı.

Tüm bu yaşananların ardından Bluehole PUBG forumlarında topluluk müdürü olarak görev yapan Andro Dars, bir bildiri yayımladı.

 

“Her şeyden önce çalışanlarımızın böyle bir durumun içerisinde yer almasından dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. Bu söylentilerden dolayı büyük hayal kırıklığı yaşıyoruz.

PUBG Şirketi yasal olmayan programlara ve bu programlara dahil olan çalışanlarına sağlam bir tutum içerisindedir. 

Söz konusu çalışan Çin ile ilgili görevlerden sorumludur. Ancak bahsedildiği gibi Çin bölgesinin başı değildir. Yasa dışı programlardan veya hilelerden sorumlu da değildir. Bu yüzden oyunun kaynak koduna erişimi bulunmamaktadır. Ve bu çalışanın kovulduğu bilgisi de doğru değildir. 

Ancak PUBG durumun ciddiyetinin farkındadır ve konuyu en ince ayrıntısına kadar araştıracaktır. Eğer her hangi bir şekilde illegal bir durum tespit edilirse derhal gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

Dünyanın dört bir yanındaki oyunculara Battle Royale deneyimini sunmaya devam edeceğiz. Bizi hayatınıza aldığınız için teşekkürler.”

Yani açıklamadan da anlaşılacağı gibi PUBG iddiaları kabul ediyor ancak doğruluğu konusunda kesin bir bilgi vermiyor. Konunun araştırılacağını belirtiyor. Daha önce de çalışanlarının hileciler ile adı geçen PUBG umarız bu sefer bu sorunu kökünden halleder ve bize de hilesiz, zevkli bir oyun kalır.

 

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor