Connect with us

PUBG

PUBG’de hile yapan ve satan 15 kişi tutuklandı!

Toplamda 5.1 milyon dolar ceza verilmiş! Suçluların baş büyük dertte.

PUBG'de hile yapan 15 kişi tutuklandı!

PUBG’nin geliştirici firması olan Bluehole’un yaptığı açıklamaya göre PlayerUnknown’ın Battlegrounds’ı olumsuz yönde etkileyen programları geliştirdiğinden ve sattığından şüphelenilen on beş kişi tutuklandı ve toplam 5.1 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Bir Steam gönderisi ile bu bilgileri paylaşan Bluehole, diğer şüphelilerin hala araştırıldığını ve tutuklananların ise, hile programlarının kullanıcı bilgilerini çalmak üzere tasarlanmış kötü amaçlı kod yerleştirdiğini söyledi.

PUBG'de hile yapan 15 kişi tutuklandı!

PUBG’de hile yapan 15 kişi tutuklandı!

PUBG hilesi üretip satan suçlular 5.1 milyon dolar cezaya çarptırıldı

Dava üzerinde çalışan yerel yetkililer 15 önemli zanlının hile yazılımı üretmek, yaymak ve satmak suçları yüzünden tutukladığını bildirdi. Ayrıca şu anda şüpheliler yaklaşık 30 milyon RNB (5.1 milyon ABD Doları) para cezasına çarptırıldı. Bu dava ile ilgili olan diğer şüpheliler hala araştırılma durumunda bulunuyor.

“İnternet üzerinden dağıtılan bazı programların arasında Huigezi Truva atı (Çin backdoor) virüsü bulunuyor. Hacker geliştiricilerin bu virüsü kullanıcıların bilgisayarlarını kontrol etmek, verilerini taramak ve yasadışı bilgi çıkarmak için kullandıkları kanıtlandı.” dedi.

Bluehole ise “Oyuncularımız, tamamen adil bir ortamda savaşmaya hazır oluncaya kadar, hile programlarına karşı mücadelemiz devam edecek.” dedi.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


PUBG