Connect with us

Espor

PUBG Mobile espor turnuvalarının 2021 programı açıklandı

[email protected]_TR 2021 yılı içerisinde düzenleyeceği turnuvaları açıkladı!

PUBG Mobile espor turnuvaları programı açıklandı

PUBG Mobile Club Open (PMCO) Türkiye Bahar Sezonu 2021 turnuvası ile başlayan 2021 yılında Türkiye’de gerçekleştirilecek PUBG Mobile espor turnuvaları programı açıklandı.

PMCO Türkiye Bahar Sezonu 2021 Turnuvası’ndaki en iyi 12 takım PUBG Mobile Pro League (PMPL) Türkiye 1. Sezonu’na katılma hakkı kazanmışlardı. Dört hafta sürecek olan bu lig, 20 Nisan ile 16 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2021’de düzenlenecek PUBG Mobile espor turnuvaları

  • PUBG MOBILE Club Open (PMCO): Takımların PUBG MOBILE’ın rekabetçi ekosistemine katılabilecekleri turnuva. Yılda iki kez düzenlenecek etkinlikte, turnuva başına 29.200 Amerikan doları ödül dağıtılacak.
  • PUBG MOBILE Pro League (PMPL): Bölgedeki en iyi takımların katılacağı en rekabetçi lig. Sezon başına 150.000 Amerikan doları ödül havuzu ile yılda iki kez düzenlenecek.
  • PUBG MOBILE Kampüs Şampiyonası (PMCC): Üniversitelere kayıtlı öğrencilerin katılabileceği turnuva. Yılda iki kez, turnuva başına 6.000 Amerikan doları ödül havuzuyla düzenlenecek.
  • PUBG MOBILE National Championship (PMNC): Yukarıdaki üç turnuvadan gelecek takımlarla düzenlenecek ulusal etkinlik. Yılda bir kez 30.000 Amerikan doları ödül havuzuyla düzenlenecek.

Ayrıca yapılan açıklamada belirtilene göre 2021 yılı boyunca Türkiye’de düzenlenecek PUBG Mobile turnuvalarında Xiaomi, Redmi Note 10 serisi ile akıllı telefon sponsoru olarak yer alacak.


İlginizi Çekebilir: 

Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nda ikinci hafta karşılaşmaları sonuçlandı

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor