Connect with us

Espor

PUBG Mobile Pro League 2023 Bahar Sezonu ertelendi

Deprem nedeniyle ertelenen turnuvanın yeni tarihi açıklandı.

PUBG Mobile Pro League 2023 Bahar Sezonu ertelendi

PUBG Mobile Pro League, deprem nedeniyle ertelenen bir çok turnuva ve etkinlik gibi ileri bir tarihe alındı. PUBG Mobile Türkiye, 24 Şubat’ta yapılacak olan PUBG Mobile Pro League 2023 Bahar Sezonu için erteleme kararı aldı.

PUBG Mobile Pro League 2023 Bahar Sezonu 20 Mart’ta başlayacak

Sosyal medya üzerinden duyurdukları haberde PUBG Mobile, depremden etkilenen takımların ve oyuncularının durumlarını göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Belirtilene göre ertelenen PUBG Mobile Pro League 2023 Bahar Sezonu, 20 Mart’ta yapılacak.

Yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımızın üzüntüsünü derinden yaşamaya devam ediyoruz. Durumdan etkilenen takımların ve oyuncularımızın da durumunu göz önünde bulundurarak oynanacak profesyonel mücadele takviminde değişikliğe gidildiğini paylaşmak istiyoruz. Tüm ülkeyi derin üzüntüye boğan bu durumun ardından normalde 24 Şubat’ta başlayacak olan PMPL Türkiye Bahar Sezonu 20 Mart tarihine ertelenmiştir.”

PMNC Şampiyonu Digital Athletics olmuştu

16 takımın kıyasıya mücadele ettiği PUBG Mobile Ulusal Kupası’nın sahibi Digital Athletics olmuştu. Bunun yanı sıra başarılı olan 8 takım, 20 Mart’a ertelenen PUBG Mobile Pro League’de oynama şansını yakaladı.

Digital Athletics, Getso Esports, Kaos Espor, Bad Boys Reborn, Melise Esports, Mavidance Esports, My Colors ve Galakticos takımları, PMPL arenasında karşımıza çıkacak.

https://twitter.com/pubgm_espor_tr/status/1621117722531856385


İlginizi Çekebilir: VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor