Connect with us

Güncel

PUBG Mobile, #PUBGOynamaOynattırma etiketiyle Türkiye’nin gündemine oturdu

PUBG Mobile’a büyük tepki

#pubgoynamaoynattırma

Uzun zamandır Türkiye’de büyük rağbet gören PUBG Mobile’a toteme tapınma özelliği gelince oyun sosyal medyada #PUBGOynamaOynattırma etiketiyle taşa tutuldu.

PUBG Mobile, oyunun bilgisayar versiyonunun başarısının ardından özellikle de Türkiye’de mobil cihazlarda bolca oynanan bir oyun. Battle royale türündeki PUBG Mobile, sürekli yeni içeriklerle güncelleniyor ve bu güncellemeler görünüşe göre herkesi memnun edebilmiş değil. Oyuna gelen toteme tapınıp eşya alma özelliği, Twitter kullanıcıları tarafından büyük tepki görmüş durumda. Dini unsurların çocukların bilinçaltına yanlış biçimde işlendiğini iddia eden kitle, bir neslin böylece yok edildiği görüşünde. Oyuna tepki gösteren insanlar, kamuoyu yaratmak için #PUBGOynamaOynattırma etiketini kullanıyorlar.

Bu görüşe karşı çıkanlar ise birçok oyunda böyle içeriklerin bulunduğunu, oyunların kimsenin kültürünü özel olarak yansıtmak zorunda olmadığını söyledi. Oyuna daha önce Ramazan ile ilgili içeriklerin geldiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş, doğma büyüme Trabzonlu bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

4 Yorum

4 Comments

 1. Egemen

  4 Haziran 2020 - 15:50 at 15:50

  Pubg 16 yaş üstü çocukların zaten oynaması yalnış bir kere

 2. Murat

  5 Haziran 2020 - 8:24 at 08:24

  Bazı şeyleri çok abartiyruz bu bir oyun tamam puta tapma yanlış ama oyun herkesin dinine göre güncelleme getirdi ramazan ayında ramazan sandığı Ramazan etkinliği gibi nasıl ki onlar bu etkinliğe karşı çıkmasıyla biz de onların etkinliğine saygı duymalıyız begenmediyseniz girmeyin zaten süreceği 1 hafta 10 gün ondan sonra kaldırılacaktır. Doğru kötü örnek olabiliyor ama sadece bu oyun Türkiye çapında değil bütün dünya çapında oynaniyor .

  • F

   5 Haziran 2020 - 11:25 at 11:25

   Tam bir beyin yoksunusun oyun daha iyi ne olabilirki empoze etmek için bu oyunu 10 yaşındakilerde oynuyor siz hala fazla abartıyorsunuz diyorsunuz zaten sizden bir şey olmiyacağı burdan belli

  • Put koymuşlarsa ne var

   5 Haziran 2020 - 18:46 at 18:46

   Haklısın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel