Connect with us

PUBG

PUBG Mobile üzerinden geçtiğimiz hafta 3.8 milyon hesap banlandı

PUBG Mobile hile kullanananlara karşı attığı adımlara dair bir rapor yayınladı.

PUBG Mobile üzerinden geçtiğimiz hafta 3.8 milyon hesap banlandı

PUBG Mobile uluslararası ve Türkiye resmi hesabı üzerinden yaptığı son açıklama ile birlikte 18 Haziran – 24 Haziran tarihleri arasında oyundan yasaklanan hesapların sayısını “6/18 – 6/24 Anti Hile Raporu” adı altında paylaştı.

Twitter üzerinden yayınlanan raporda belirtilene göre 18 – 24 Haziran tarihleri arasında oyundan toplamda 3 milyon 884 bin 690 hesap engellenmiş durumda. Bu hesapların %76’sı karakter modelinin değiştirilmesi nedeniyle gerçekleşirken, %5’i hız hilesi, %5’i X-Ray hilesi ve %4’ü alan hasarının değiştirilmesi hilesi nedeniyle oyundan engellendi.

Yayınlanan aynı raporda belirtilene göre oyundan yasaklanan 3.8 milyon hesabın arasında en fazla %27’lik bir oran ile Taç rütbesindeki oyuncular yasaklandı. Taç rütbesini %25 ile Elmas, %14 ile As ve %13’lük bir oran ile Platin rütbesindeki oyuncular takip etti.

Yapılan açıklamada ayrıca oyunculara oyun içi raporlamaya katkıda bulunmaları için şu sözler ile davette bulunuldu: “Tüm oyuncularımız için adil bir oyun deneyimi sunmaya çalışırken, sizler de oyun içi raporlama ile hilecilerle mücadeleye destek olun!”


İlginizi Çekebilir:

Valorant oyuncuları, CS:GO’daki gibi bir “eşleşmeyi kabul et” seçeneği istiyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG