Connect with us

Espor

PUBG Mobile tüm dünyada en çok indirilen oyun oldu

PUBG Mobile tüm dünyada en çok indirilen oyun oldu.

PUBG Mobile indirilmeye sunulduğu andan itibaren Fortnite’ı ezmeyi başardı. Daha bir hafta bile geçmemişken 48 ülkede en çok indirilen oyun oldu.

48 ülkede birinci sırada!

Şu an dünyada PC üzerinde en fazla oynanan oyun olan PUBG, mobile versiyonunun çıktığı andan itibaren de dünyayı kasıp kavurmaya devam etti. 19 Mart tarihinde hem iOS hem de Android platformlarında indirilmeye sunulan PUBG Mobile, çıktığı 48 ülke de en çok indirilen oyun olmayı başardı. Bu istatistikler ile en büyük rakibi olan Fortnite’ı geride bırakarak büyük bir hezimete uğratmış oldu.

PUBG Mobile çok sevildi

Neredeyse PC versiyonundaki gibi mobile platforma taşınan PUBG’nin kısa sürede bu kadar başarılı olmasını kimse beklemiyordu. Zira oyunun PC versiyonunun çok daha önce çıkmış olmasına rağmen hala bir çok hata barındırdığı için PUBG Mobile’de de aynı sorunlar bekleniyordu ancak öyle olmadı. PC’deki hali ile birebir aynı olan oyunu başarası gerçekten takdire şayan.  Rakibi Fortnite şu ana kadar iOS üzerinden 2 milyon doların üzerinde para kazandı. Ancak PUBG Mobile geliştiricileri henüz oyun içi satın alımları etkinleştirmedi. Oyun içi satın alımlar geldikten sonra elde edecekleri gelir ise şimdiden merak konusu oldu.

Nasıl indirebilir?

PUBG Mobile oyununa sahip olmanız için yapmanız gereken tek şey telefonunuzun mağazasından oyunu bulmak ve indirmek. Oyunu oynamaya hemen başlayabilirsiniz.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor