Connect with us

PUBG

Yeni PUBG PC Güncellemesi ile Oyunda Ne Değişti?

PUBG PC versiyonu için yeni bir güncelleme sunuldu. Yeni güncelleme, aralık ayında sunulan 1.0 yamasını takip eden olağanüstü güncellemeler kadar büyük bir güncelleme olmasa da, birçok hatayı düzeltmek ve gözle görülebilir değişiklikler yapmak için çok önemliydi. Oyuncular için belki de en önemlisi ise bu güncelleme ile birlikte kullanıcı taraflı bir optimizasyon yapıldı.

Birçok oyuncunun aynı alanda bulunduğu anlarda büyük bir performans düşüşü yaşanıyordu. Bu sorunun bir kısmının da PUBG PC güncellemesi ile giderildiği söyleniyor. Bazen onlarca oyuncunun aynı noktaya indiğini düşünecek olursak, büyük bir çatışma esnasında performansın daha iyi olacağını bilmek harika.

Ayrıca PUBG PC güncellemesi ile iki adet hata da giderildi. Bu sorunlardan birisi, karakterinizin bir anda durması ve hareket edememesi, ikincisi ise yeniden oynatma özelliğinde karakterin yürümüyor gibi görünmesi. Topluluk tarafından iletilen şikayetlerin ardından gelen güncelleme ile giderilen sorunlardan ziyade, yapımcıların hayran kitlesine kulak verdiklerini ve istek – şikayetlere göre hareket ettiklerini görmek çok güzel.

İlerleyen dönemlerde  PUBG ekibi ne üzerinde çalıştığını paylaşmaya başladığında, biz de en sıcak haliyle güncelleme haberlerinde neler olacağından sık sık bahsedeceğiz.

PUBG ayrıca Xbox One üzerinde hala erken erişim döneminde. Oyun henüz konsolda doğru düzgün bile çalışmamasına rağmen 3 milyon oyuncuya ulaştı. Oyunun Xbox versiyonu için de geçenlerde yayımlanan güncellemenin ardından performans iyileştirmeleri yapıldığı söylenmişti. Ayrıca ek kontrol seçenekleri ve dahası da Xbox PUBG güncellemesi ile oyuna dahil edilmişti.

PUBG PC Güncelleme Notları:

  • İstemci Optimizasyonu (Oyuncu taraflı performans iyileştirme)
  • Birçok oyuncunun aynı alanda bulunduğunda kaynaklanan performans düşüş sorunu giderildi.

Hata düzeltmeleri:

  • Karakter hareketinin bir anda durduğu ve atlamaların olduğu bir sorun giderildi.
  • Tekrar oynatma sırasında karakter hareketinin alışılmadık şekilde görünmesine neden olan bir sorun giderildi.

Kaynak: GameSpot

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


PUBG