Connect with us

Espor

PUBG’nin PC sıralamaları sıfırlanıyor, Xbox güncellemesi ise yolda

PUBG'nin PC Sıralamaları Sıfırlanıyor ve Xbox Güncellemesi Yolda

PUBG Corp’un yaptığı duyuruya göre Playerunknown’s Battlegrounds‘ta sıralamalar sıfırlanıyor. Yeni sezon başlayana kadar maçlar unranked oynanacak. Hatırlayacağınız üzere oyunun 1.0 sürümünün çıkması ile, yani 30 Ocak’ta sıralamalar sıfırlanmıştı.

Yapılan açıklamaya göre sıralamalar Türkiye saati ile sabah 06:00’da sıfırlandı. Geliştiricinin oyundaki dolandırıcı ve hackerlara karşı kesintisiz mücadelesi göz önüne alındığında, başka bir sıfırlamanın yapılması zaten bekleniyordu.

Playerunknown’s Battlegrounds geçtiğimiz günlerde 30 milyon ürün kopyası satışı ile mükemmel başarıya ulaştı ancak devam eden hile problemi, son zamanlarda tekrar yükselişe kavuşan oyuncu sayısının düşüşünde katkıda bulundu.

PUBG’nin Xbox için olan sürümüne birkaç hafta içerisinde güncelleme gelecek

PUBG topluluk müdürü Sammie “poopieQueen” Kang, hafta sonu Reddit’te Xbox One sürümünü optimize etmeye yardımcı olacak ve sabır isteyen bir sonraki güncellemenin henüz hazır olmadığını açıkladı.

Kang, “Yamayı birkaç hafta içinde dağıtmayı planlıyoruz” ve “Bildiğiniz gibi, bu yamanın geliştirilmesinin bitiş aşamasından sonra sertifika gerekiyor ve beklenmedik sorunlarla karşılaşırsak gecikmeler olabilir, ancak bu son başvuruyu karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bir numaralı önceliğimiz optimizasyon.” dedi.

Yaklaşık bir ay önce, PUBG Corp oyunun Xbox One’da dört milyon kopya sattığını açıklamıştı. Bunun büyük nedenlerinden biri de oyunun rakiplerinden Fortnite’ın da aynı platformda olması oluyor.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor