Connect with us

PUBG

PUBG’nin konsol oyuncularına henüz sunduğu Silah Ustalığı hakkında ne biliyoruz?

#PUBG’nin konsol tarafı için Silah Ustalığı üzerine yepyeni bilgiler var!

PUBG‘nin konsol tarafı için Silah Ustalığı üzerine yepyeni bilgiler var! Oyunun resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan bir rehberde Silah Ustalığı’ndan bahsedildi. 27 Haziran Güncellemesiyle birlikte oyuna eklenen bu birinci sınıf ilerleme sistemi, Xbox ve PlayStation oyuncularının karşısına çıktı. Peki nedir bu Silah Ustalığı?

PUBG Silah Ustalığı Nedir?

Silah Ustalığı, PUBG’ye gelen ve kendine has ücretsiz ödülleri olan yepyeni bir ilerleme özelliği. Silah Ustalığı ile hedeflediğimiz şeyler oldukça basit: oyunculara silah becerilerini geliştirme ve bu sürecin keyfini çıkarma fırsatı vermek.

Silah Ustalığı özelliği yayınlandıktan sonra, her silahın bir dizi seviyesi olduğunu fark edeceksin; oyuncular, rakiplerine hasar vererek ve onları yenerek bu seviyeleri yükseltebilecekler. Ama bilmen gereken önemli bir şey daha var: Silahlarının seviyesini yükseltme hızına strateji ve hassasiyetin de etkisi olacak. Silah Ustalığı ile, PUBG’de silah becerilerinin ve ayakta kalan son kişi olma çabasının aynı anda ödüllendirildiği verimli bir oyun deneyimini teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Çok uzun, okumak zor geldi diyorsan: Düşmanları vur, hayatta kal, harika şeyler kazan.

Silah Ustalığında İlerleme

Silah Ustalığı seviyelerini maçlarda Ustalık XP’si kazanarak atlayabilirsin. Zorlu hedefleri vurarak, daha uzun süre hayatta kalarak ve daha fazla düşmanı yenerek hızlıca Ustalık XP’si kazanabilirsin. Bir silahı her on seviye yükselttiğinde bir sonraki Ustalık Kademesine atlarsın (toplamda 10 kademe vardır). Silah Ustalığında seviye ve kademe atladığında sistemde bulunan ödül içeriklerinin kilidini açarsın. Sen ilerledikçe kilidini açabileceğin ödüller de artar. İlerlemeni takip etmene yardım etmek için yeni bir ekran ekledik: Son Maç ekranı. Bu ekranda kazandığın Ustalık XP’sini, silah istatistiklerini ve oynadığın bir önceki oyunda kazandığın ödülleri görebilirsin.

Ustalık Menüsü

Son Maç ekranını ve silah ilerlemesi ile ilgili her şeyi bu yeni menünün altında topladık. Ustalık Menüsü, Ustalık ile ilgilenen ekipten gelen tüm ilerleme içeriğini görebileceğin bir yer olarak kullanılacak. Bu sürümde, silah istatistiklerini görüntüleyebilecek, kazandığın madalyaları görebilecek ve her silahtaki ödül ilerlemeni takip edebileceksin.

Ödül Kazanma

Ödül demişken, Silah Ustalığıyla birlikte kilidini açabileceğin ve toplayabileceğin çok sayıda yeni öğe de geliyor. Bu öğeleri ücretsiz kazanabileceksin. Silah Ustalığı içeriklerinin hiçbiri satın alınabilir içerikler olmayacak; yani bu özel ganimet için çalışmaya hazırlanmalısın. Oyunculara başarıları ile böbürlenme ve görünüşlerini kişiselleştirme fırsatı vermek, öncelik listemizin üst sıralarında bulunuyor. Nasıl ödül kazanılacağını açıkladık; şimdi de fikir vermesi açısından Silah Ustalığına gelen bir dizi seviye ve avantaja bakalım.

Tılsımlar

Tılsımlar, PUBG’ye gelen yeni görünüş ödülleridir. Tılsımlar, her silah namlusunun sol tarafına iliştirilebilen, anahtarlığa benzer süslerdir. Ustalık sekmesinden tılsımları takabilir ve hangi tılsımların kilidini açtığını görebilirsin. Başlangıçta silah başına kazanılması gereken 20 farklı tılsım olacak; ayrıca daha fazlasının geleceğinden de emin olabilirsin.

Ustalık Amblemleri

Her kademenin kendi amblemi vardır ve bu amblemler zamanla daha prestijli hale gelir. Önümüzdeki birkaç ay boyunca ekibimiz, amblemlerini diğer oyunculara nasıl gösterebileceğinin yollarını arayacaklar. Ayrıca bir silahta Usta seviyesine en hızlı ulaşan azimli oyuncular için kenarda bekleyen özel bir sürprizimiz de olabilir. O zaman yarış başlasın!

Madalyalar

Silah Ustalığının başlamasıyla birlikte yeni madalya sistemimiz de ilk seferine çıkacak. Madalyalar sayesinde elde ettiğin harika başarıları gözler önüne sermek istiyoruz. Başlangıç madalyalarımızın tümü nadir silah marifetlerine odaklanıyor. Madalyalar aslında yaptığımız daha büyük planların bir parçası, bununla ilgili ilerde paylaşımlar yapacağız; sen bu sırada Dörtlü madalyalarını biriktirmenin keyfini çıkar.

Galibiyetler nedir?

Galibiyetler, madalyaların nasıl kazanıldığını açığa kavuşturmak amacıyla oyuna dahil ettiğimiz yeni bir konsept.

Şunları yaptığında bir oyuncuyu Yenersin:

  • Solo oyun listelerinde herhangi bir oyuncuyu öldürmek
  • Duo veya squad listelerinde bir düşmanı yere yıkmak
  • Duo veya squad listelerinde, bir takımda en son kalan kişiyi öldürmek

Şunları yaptığında bir oyuncuyu Yenemezsin:

  • Duo veya squad listelerinde önceden yere yıkılmış bir oyuncuyu öldürmek

Merak ediyorsan söyleyelim, kendi takım arkadaşlarını yenemezsin. İhanet eden o kişi olma.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

PUBG