Connect with us

PUBG

PUBG’ye adil olmayan üçüncü ekipmanlar için düzenleme gelecek

PUBG’deki son dönem tartışmalarına resmi açıklama geldi.

PUBG'yi Xbox'da oynayanlara kötü haber geldi

Hala klavye mouse ve konsol kontrolcüsü arasındaki rekabet sona ermemişken oyun sektörünü ve hatta dünyayı sallayan oyun PUBG, Xbox One’da kontrolcü ve klavye mouse desteği ile gelmişti. Üçüncü parti cihazlar sayesinde, oyuncular konsolda fare ve klavye kullanabiliyorlar. Çoğu oyuncu bunun adil olmayan bir avantaj sağladığını düşünüyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın Xbox sürümü söz konusu olduğunda, oyunun geliştiricileri de diğer oyuncular ile aynı fikirde buluşuyor.

PUBG'yi Xbox'da oynayanlara kötü haber geldi

Olay PUBG’yi Xbox One’da oynayan bir kullanıcının Tweet’i ile başladı

Xbox One’da fare ve klavyeyi kullanan birisine kaybedip büyük hayal kırıklığına uğrayan bir oyuncudan gelen Tweet’e yanıt veren PUBG topluluk koordinatörü RoboDanjal, çevre birimleri söz konusu olduğunda yakın gelecekte bir şeylerin değişebileceğini söyledi.

Bu cihazların kullanımını kısa sürede engellemek için planımızı ileteceğiz

RoboDanjal, “Son birkaç ay içinde üçüncü parti cihaz kullanımıyla ilgili oyun içi bilgi topladık” ve “Bu cihazların kullanımı istatistiksel olarak çok düşük olsa da, adil oyun, deneyimimizin temelini oluşturuyor ve bu cihazların kullanımını kısa sürede engellemek için planımızı ileteceğiz.” dedi.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın geliştirici ekibi bu hareket ile adil olanı yapıp, Xbox One platformu üzerindeki, tüm oyuncuların eşit kontrollere sahip olmasını sağlayacak. Böylece kimse diğerlerinden daha avantajlı olamayacak.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG