Connect with us

PUBG

PUBG Güncelleme: Ping sorunları için yeni sistem getirildi

PUBG yeni güncellemesini duyurdu. Oyun ile ilgili radikal yenilikler geldi.

Bugün itibariyle yeni PC güncellemesi duyuruldu. PUBG yönetimi, oyunculara daha iyi ve istikrarlı bir oyun sunmaya çalıştıklarını belirtirken, ping sorunlarıyla ilgili de bazı yenilikler yaptı.

PUBG yeni haritayı duyurmuştu

Geçtiğimiz günlerde yeni haritasını duyuran PUBG yapımcıları, hız kesmeden güncellemelerine devam ediyor.

Oyuncular uzak sunucuları göremeyecek

Oyundaki oyuncuların ping sorunu ile ilgili olarak yapılan güncelleme ile beraber artık kendinize uzak olan sunucuyu göremeyeceksiniz. Bildiğiniz gibi oyun sunucusu size ne kadar yakın ise o kadar az gecikmeniz olur ama tam tersi ne kadar uzak ise o kadar fazla gecikmeniz olur. Bu durum hem sizi hem de karşınızdaki rakibi kötü etkiler. PUBG yönetimi bu durumun önüne geçebilmek için artık kendinize uzak olan sunucuyu görmemenizi sağlayacak. Ancak eğer takım arkadaşınız uzak sunucuya daha yakınsa ve orada oynamak istiyorsa, oyunda aynı takım içerisinde olduğunuzda o sunucuda oynayabileceksiniz.

PUBG, aynı zamanda bu yeniliğin sadece ping sorunlarını değil, dil ile ilgili iletişim problemlerini de gidereceğini düşünüyor. Oyunu oynayan oyunculardan gelecek tepkileri analiz edebilmek için bu yeniliği bir süre test edeceklerini açıkladılar. Eğer bu sistem başarılı olursa canlı sunuculara da anında uygulanacak ve oyuncuların daha iyi bir oyun deneyimi yaşamasını sağlayacaklar.

En Komik Anlar: Mithrain 

Lobiyle ilgili de değişiklikler oldu

Yeni lobi sisteminde Kore ve Japon sunucuları birbirinden ayrıldı. Skor tablosu ise her iki sunucuya göre tekrar düzenlendi ve eklendi. Ayrıca bu sunucularda oynayan oyuncular sadece kendi bölgelerindeki sunucuda oynayabilecekler. Bu sunucuları göremeyen oyuncular ise bu bölgeye yakın olan ve bu sunucuları lobide görebilen oyuncular ile ortak takım kurup bu sunucularda oynayabilecekler.

Silah kostümleri ile ilgili yenilikler

 • Oyuncular her silah için kostüm seçebilirler.
 • Her silah kategorisi alfabetik sıraya göre düzenlendi.
 • Daha fazla görüntüle butonu ile kostümler hakkında daha fazla bilgi alabileceksiniz.
 • Raider Sandığı ve Triumph Sandığı ile silah kaplamaları elde edebilirsiniz.

En İyi Anlar: Shroud

Oyuncuların hesaplarına silah kaplaması alabilmesi için yeni ücretli/ücretsiz silah kaplama kasaları oyuna eklendi. Ayrıca PUBG yönetimi, bu yeni sistemi test edebilmek amacıyla tüm test hesaplarına 100.000 BP, 20 tane silah kozmetik anahtarı, 20 tane Early Bird anahtarı ve 10 tane Triumph kasası anahtarı ekledi.

Triumph kasası yeni rastgele gelebilecek bir kasa ve kasanın düşüş şansı %20 olarak açıklandı. Kasa sadece Silah Kozmetik Anahtarı kullanılarak açılabilecek.

Yeni kasaların düşme şansı oranı aşağıdaki gibi olacak;

 • Survivor: 10%
 • Wanderer: 10%
 • Biker: 20%
 • Desperado: 10%
 • Militia: 20%
 • Fever: 10%
 • Triumph: 20%

Oyuncular yeni Raider kasasını ise ayrı olarak alabilecekler. Ve kasayı açmak için her hangi bir anahtara ihtiyaç olmayacak.

PUBG Mobile tüm dünyada rekor kırdı

Performans iyileştirmeleri yapıldı

 • Oyuncular bir takımdayken, arkadaş listesindeki yenile butonuna bastığında tekrar takım sekmesine götüren bir hata düzeltildi.
 • Oyuncular araçlarını bir binanın penceresinin hemen yanına bıraktıklarında ve araçtan çıktıklarında evin içine girmelerini sağlayan bir hata düzeltildi.
 • Sunucu yavaşlığı sırasında oyuncular kendi araçlarından çıkarken, araçlarının kendisini ezme sorunu düzeltildi.

Tüm bu yenilikleri test sunucusunda deneyebilirsiniz!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG