Connect with us

PUBG

PUBG’de yeni güncellemeler ile büyük değişiklikler oldu

PUBG’ye oynanışı etkileyen güncellemeler yapıldı.

PUBG mart ayında yeni yol haritasını açıklamıştı. Bu planlar içerisinde oyunu büyük ölçüde etkileyecek yenilikler de yer alıyordu. PUBG yeni haritası Savage ile güncellemelere devam etmişti. Zaman ilerledikçe bu yenilikler gelmeye devam ediyor. İşte yeni güncellemeler ile oyuna eklenen özellikler.

Yeni harita geldi

PUBG uzun süredir sözünü ettiği yeni haritayı getirdi. Hatta yeni güncelleme ile yeni haritaya “Squad(Ekip)” modunu da ekledi. Artık arkadaşlarınızla beraber yeni haritayı test edebileceksiniz. Yeni haritanın adı Savage. Oyuna ilk geldiğinde sadece tekli oyuncuya açıktı fakat artık durum değişti. Gelişmeler sadece yeni harita ile ilgili değil.

Maç sonuç ekranına izle butonu geldi

Artık maç sonucu ekranında “İzle” butonuna bastığınızda sizi öldüren kişiyi izleyebileceksiniz. Ayrıca kırmızı alana, mavi alana veya düşme nedeniyle öldüğünüzde, size en yakın oyuncuyu da izleyebileceksiniz. Üstelik sizi öldüren oyuncu öldüğünde, onu öldüren oyuncuyu da izleyemeye devam edebileceksiniz. Eğer izlediğiniz oyuncunun bağlantısı kesilirse, diğer oyuncuları da izleyebileceksiniz.

İkili veya ekip olarak girdiğiniz maçlarda durum aynı. Sadece bir fark var. O da tüm ekip arkadaşlarınız öldükten sonra katilinizi izlemeye devam edebileceksiniz.

Yeni rapor sistemi

Yeni gelen rapor sistemi ile izleme modunda takip ettiğiniz bir oyuncudan şüphelenirseniz, oyuncuyu izlediğiniz esnada “R” tuşuna basarak oyuncuyu PUBG’ye bildirebilirsiniz. Ayrıca eğer ölüm kamerasına tıklarsanız, izleme modunu kullanamayacaksınız.

Sesli sohbetin varsayılan ayarı değişti

Sesli sohbetin eski varsayılan ayarı “Herkes” idi. Ancak yeni güncelleme ile artık yeni varsayılan ayar “Yalnızca Takım” oldu. Bu değişiklik özellikle oyuna yeni başlayan ve ekip moduyla oyuna giren oyuncular için yapıldı.

Bazı hatalar giderildi ve yeni eklemeler yapıldı

  • Sürüş sırasında araçların aniden döndüğü, uçmaya başladığı veya başlangıç pozisyonuna döndüğü bir hata giderildi.
  • Ölüm Kamerası kullanılırken, katilin oyun içi adının gözükmediği bir hata giderildi.
  • Daha iyi kullanım için özelleştirme bölümünde, ön izlemeye döndürme ekseni eklendi.
  • Mavi alanın işleyişi değişti. Artık küçülen alandan geriye giderek rakiplerinize geri dönme fırsatınız olmayacak ve bu durum turnuvalarda da geçerli olacak.
  • Kıyafetler adada olmayacak.
  • Yeni haritada eşya bulma sistemi de değişti. Artık silah bulmak daha kolay olacak.
  • Yeni harita ile beraber sis ve yağmur oyuna geri döndü.

  • El bombası sistemi de tamamen değişti. Artık el bombası rakibinizi sersemletecek.

 

Yeni güncellemeler ile PUBG, tekrar yükselmeye çalışıyor!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG