Connect with us

PUBG

PUBG’nin Atlama ve Tırmanma Mekanikleri Gözüktü

PlayerUnknown’s Battlegrounds

E3’te duyurusu yapılmıştı

PUBG’nin bugün sahip olduğu başarısının en büyük mimari, tartışmasız oyunun geliştiricisi Bluehole firmasıdır. Firmanın kullanıcı dostu politikası ve oyunu sürekli güncel tutmasıyla, kazandığı bu momentumu elinden bırakmaya niyeti yok gibi gözüküyor. Bluehole E3 fuarında, tırmanma ve atlama animasyonlarını duyurmuştu. Daha sonra da PUBG’nin 10 sene geliştirileceği, animasyonların da bu süre içerinde sürekli elden geçirileceği açıklanmıştı. Ancak bugün, gelişimin nasıl ilerlediğine ilişkin bir kısa demo yayınlandı. Görünüşe göre, oyuna eklenecek tırmanma ve zıplama animasyonu, muharebenin tüm seyrini değiştirecek.

Engelleri aşacağız

Yayınlanan videoda, karakterin engelden sorunsuzca atladığını görmekteyiz. Ayrıca tırmanma ve atlama mekaniğinde, animasyon esnasında iptal etme şansına da sahip olacaksınız. Böylelikle duvarın arkasında bir düşman gördüğünüzde, geri kaçabileceksiniz. Ayrıca oyuna gelişmiş geometri algılama yeteneği de eklenecek.

Artık savaşlar daha stratejik olacak

Yeni mekanikler sayesinde, oyunun bütün seyri değişecek. Evlerin ya da oyuncuların savunma pozisyonu aldığı alanlara girmek için farklı yollar da olacak. Böylelikle yeni animasyonlarla, bir yerde kamp yapmak daha da zorlaşacak. Çatışmalar ise daha çetin geçecek, hiç beklemediğiniz anda düşmanlarınız belirebilecek.

Bu mekaniğin oyuna ne zaman ekleneceğine dair bir açıklama yapılmazken, en geç oyunun çıkış tarihi olan 2017’nin son çeyreğine denk geleceği tahmin ediliyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG